Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termostat Buderus Logafix, nie wyłącza się równo z piecem

07 Lis 2010 18:08 2973 4
 • Poziom 9  
  Posiadam termostat firmy Buderus cm 707, od jakiegoś czasu ma taką przypadłość, że na termostacie pali się płomień a piec jest wyłączony(regulując normalnie temperaturę, po jakimś czasie włącza się piec lecz na termostacie pali się płomień, nie wyłącza się równo z piecem, przez to nie wiem czy piec jest wyłączony czy też nie.
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
 • Poziom 18  
  Sprawdż najpierw czy kocioł załancza się prawidłowo pracując na samej zworce którą należy włożyć w miejsce cm 707.Następnie można sprawdzić sam termostat.Jaki posiadasz kocioł?.Jest też w tym termostacie tryb serwisowy określajacy liczbę załączeń kotła.Liczba cykli chyba 6 i minimalny czas załaczenia to 1 minuta.Można to zmieniać o ile pamiętam.Oczywiście te dane są dla kotła gazowego.Może z tego wynika ta ,,nieprawidłowość,,
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
 • Poziom 9  
  kocioł Buderus Logamax U042 fakt faktem czasami kocioł załancza sie na 1 min ale to a trybie kiedy jest temperatura określana dla termostatu.A czy działa na samej zworce działa nie jestem w stanie tego określić gdyż nie znam się na tym, kocioł działa ok lecz palnik na termostacie sie pali lecz kocioł jest wyłączony
 • Poziom 15  
  Regulator pokojowy cm707 ma własne zasilanie bateryjne i steruje ogrzewaniem (pracą kotła na ogrzewanie) w ten sposób, że zwiera styki w obwodzie termostatu. Sygnalizowane jest to symbolem płomienia. Przyczyną tego,że kocioł nie załącza się równocześnie z pojawieniem się płomienia może być fakt, że kocioł jest już rozgrzany to temperatury ustawionej na kotle i w momencie otrzymania sygnału do pracy na ogrzewanie uruchamia najpierw pompę obiegową, a dopiero po przestudzeniu (spadku temp. w obiegu) uruchamia palnik i zaczyna dogrzewać.
  Przy tego typu regulatorach trzeba też sprawdzić baterie zasilające, bo bywają przypadki, że termostat nie sygnalizuje zużytych baterii, wyświetlacz pokazuje a napięcie baterii jest za słabe by załączyć przekaźnik wyjściowy. Jeśli baterie nie były wymieniane niedawno, to warto założyć nowe, najlepiej alkaliczne (szczególnie, jeśli takiego zachowania się kotła wcześniej nie było). Kocioł może się załączać bez widniejącego symbolu płomienia na cm707, jeśli pracuje np. na podgrzew cwu. Piszesz, że sam kocioł pracuje ok, tylko sam symbol Ci nie pasuje. Symbol płomienia na cm707 wskazuje tylko, że termostat (regulator pokojowy) zgłasza do kotła zapotrzebowanie na ogrzewanie, a nie to, czy na kotle jest akurat płomień, czy nie.
 • Poziom 9  
  Dziękuje bardzo za odpowiedz, będę śledzić sytuacje, jesli będzie coś nie tak zwrócę się o pomoc.