Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka prasa rolująca do c-360 3P?

07 Nov 2010 18:51 16352 6
  • Level 9  
    Jaką prase rolujacą wybrac do c-360 3P ?
  • Level 12  
    Witam zależy jaki budżet jezeli do 10 000zł to rivierre casalis 112 lub 115
    a jak wiekszy budzet to sipme 120x120 tez da rade u nas 360 ciagna takie sipmy i ida dobrze co do rivierki 112 ciągne ją zetorem 5211 i tez idzie dobrze, za rivierka masz to ze masz zmienna komore i szypciej można jechac pasową a rivierkę 115 kolega jezdzi zetorem 3320
  • Level 9  
    na prase mam 12 13 tys
  • Level 28  
    Ja bym zmienno-komorowej nie polecał. W tych tańszych, wysłużonych prasach potrafią się rwać pasy, a cena nowego pasa nie zachęca do kupna. Baloty z tych pras niezbyt dobrze się układa bo są różnej wielkości. Jak coś to polecam stało-komorową. Obojętnie jaka firma. Dodam też że do małych ciągników prasa z szerokim podbierakiem na mokrych łąkach się nie sprawdza. Osobiście nie miałem z tym problemu bo mam wąski podbierak, ale jest mi znany ten problem bo inni we wsi pokupowali sobie z szerokimi podbierakami. Ze swej strony mogę polecić WELGER lub BLANCHOT, Classa nie polecam bo widziałem że mają 3 wejścia hydrauliczne i musiałbyś przerabiać ciągnik. Do czego jest to trzecie wejście, nie wiem, ale właśnie dlatego nie kupiłem Classa. WELGER i BLANCHOT mają po 2 wyjścia: podbierak i komora.
  • Level 10  
    Nie kupuj starych zagranicznych, bo mają bardziej skomplikowaną co nie znaczy lepszą budowę i częściami jest puźniej problem. Osobiście radziłbym poczekać na dopłaty i kupić pomarańczową sipmę z szerokim podbierakiem bo praktyczniejszy jest. Na mokre łąki to się szerokie koła zakłada bo i węższy podbierak się nie sprawdzi.

Co do classa to ma on 3 wyjścia hydrauliczne dlatego że można sterować z ciągnika i podbierakiem i tylną klapą, natomiast w sipmie trzeba wychodzić z ciągnika i przekręcać zawór na tylko podbierak lub tylko tylną klapę.
  • Level 28  
    Grisza65 wrote:
    Nie kupuj starych zagranicznych, bo mają bardziej skomplikowaną co nie znaczy lepszą budowę i częściami jest puźniej problem. Osobiście radziłbym poczekać na dopłaty i kupić pomarańczową sipmę z szerokim podbierakiem bo praktyczniejszy jest. Na mokre łąki to się szerokie koła zakłada bo i węższy podbierak się nie sprawdzi.

Co do classa to ma on 3 wyjścia hydrauliczne dlatego że można sterować z ciągnika i podbierakiem i tylną klapą, natomiast w sipmie trzeba wychodzić z ciągnika i przekręcać zawór na tylko podbierak lub tylko tylną klapę.

W mojej prasie BLANCHOT 220 są 2 wyjścia i steruję podbierakiem i klapą nie wychodząc z ciągnika. Musiałem tylko kupić rozdzielacz i mam go zamontowanego zaraz za siedzeniem. Co do szerokości podbieraka to się nie rozumiemy.Chodziło mi o to że zbierając suche siano szeroko zgrabione gdy miejscami rozjedziesz ciągnikiem to siano to na mokrej łące staje się ono mokre. Prasa z szerokim podbierakiem zbierze to rozjechane siano a potem w balocie zaczyna się proces gnilny. Gdy masz prasę z wąskim podbierakiem a przejedziesz po sianie to ona go po prostu nie zbierze i w ten sposób w balocie masz tylko i wyłącznie suche siano.