Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z nowym Ecu Peugeot 306 1.8 16v

07 Lis 2010 21:40 1517 4
  • Poziom 9  
    Witam

Panowie mam pewien problem a raczej zagadkę. Zmieniłem w swoim 306 1.8 16v 99r komputer z 306 o takim samym silniku jak mój. Po zainstalowaniu nowego komputera, przekręcam kluczyk i ku mojemu zdziwieniu auto odpaliło odrazu. Pochodziło na wolnych obrotach aż do zagrzania silnika i włączenia się wentylatora. Wyłączyłem silnik i próbuje go odpalić ponowny raz, a tutaj auto kręci rozrusznikiem ale nie chce palić. PO kilku próbach zmieniłem komputer na orginalny jaki był i auto odpala i chodzi normalnie.

Proszę powiedzcie mi o co Kanam.

Dlaczego na początku auto normalnie zapaliło na tym nowym kompie a po zgaszeniu silnika przestał odpalać.

POzdr

• Poziom 10  
    Autko nie powinno odpalić na zamienionym komputerze, dopóki go nie zgrasz np. planetem z resztą samochodu. Dlatego Ci nie odpala. Pytanie dlaczego odpalił za pierwszym razem...
    Jeśli Ci zależy na tym "nowym" ECU i chcesz żeby było najtaniej, przelutuj ze starego pamięć.
  • Poziom 9  
    Czyli jest szansa ze jak podjadę do jakiegoś elektromechanika i zgra mi ten nowy ecu z samochodem to będzie działać?

Komputer chce podmienić ponieważ na inne mapy niż ogrinalny.

Panowie co ja mam zrobić zeby to zadziałało. Z tego co się orientowałem to nie mam immo w kompie tylko jest jakas inna osobna centralka która blokuje sterownik, i ecu do imma nie ma zupełnie nic.

Co bym musiał przelutować zeby miec te nowe mapy?

poZDR
  • Poziom 13  
    To źle się orientowałeś. Niestety jest immo w sterowniku.
  • Poziom 9  
    Panowie byłem dzisiaj u elektromechanika w celu podłączenia tego nowego komputera i sprawdzenie go co tam się dzieje z nim. Po zamontowaniu w samochodzie i podpięciu komputera diagnostycznego okazało się ze nowy komp nie może się połączyć, z kompem diagnostycznym :/.

Czy to oznacza że ten komp jest szczelony?

Jest to komputer z policyjnej wersji 306 1.8 16v pochodzącej z franci. Czy jest możliwe żeby te "żabojady" miały takie zabezpieczenia w tych kompach że po przełożeniu do innego 306 poprostu umiera?

Pozdr