Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Zanussi ZF945J nie wiruje i nie wypompowuje wody

28 Wrz 2004 19:31 7022 11
  • Poziom 11  
    Witam będę szczery w pralkach jeszcze nie grzebłem. Mam pralkę ZanussiZF945J i mam problem: nie wchodzi odwirowywanie i wypompowywanie wody. Silnik programatora chodzi normalnie program przechodzi, ale nie włącza tych dwóch funkcji ani osobno ani razem w kroku odwirowanie-odpompowanie.
    Gdzie szukać?

H.
  • Użytkownik usunął konto  

• Specjalista AGD
    Witam.
    Obawiam się że padła Ci pompa, na sucho tzn. bez wody może jeszcze kręcić natomiast pod obciążeniem nie wystartuje.
  • Poziom 31  
    wyzej opisany przyklad to 100% zatkany filtr
    lub pompka zablokowana drutem z biustonosza.
  • Poziom 23  
    Witam.
    Dołączę się z potwierdzeniem podejrzeń kolegów o fitrze, ten sam efekt ("uszkodzenie") w pralce ARDO 600.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    No cóż trochę to trwało nim sprawdziłem (pralka jest 170km ode mnie) pompa jest sprawna - podłączona na krótko chodzi i pompuje. Sprawdzałem czy dostaje napięcie i niestety na odpompowaniu nie ma napięcia zasilającego. Wyrok: programator -zasilanie podawane jest bezpośrednio z programatora.
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam ten sam problem tylko model pralki nieco inny (chyba 844).
    Pralka nie wypuszcza wody i nie wiruje. Pozatym wszystko działa naturalnie .

Irytuje mnie to bardzo bo żona każe mi wybierać wode szklanką ze środka bębna. :-(

Gdzie szukać usterki? Mam obawy że to programator !

M.P.
  • Poziom 31  
    Pralka Zanussi FL503 CN nie wypompowuje wody (po skończonym praniu, w czasie płukania), odnoszę wrażenie, że napięcie jest podawane na pompkę bo w momencie kiedy powinno nastąpić wypompowanie słychać buczenie (jak by zablokowana pompka).
    Pralka ma samoczynnie oczyszczający się filtr, na dodatek jest tak mała (szerokość standard tylko głębokość 1/2 Luny), mała pralka i mało miejsca w łazience i przedpokoju jak ......., tragedia
    Czy któryś z kolegów miał do czynienie z takim typem pralki? I interesuje mnie jak sprawnie dostać się do tej pompki?
    Z ukłonami
  • Poziom 13  
    Witam.Szukałem schematu do tej praleczki , ale widocznie cosik pokręciłes z numerkami.
    Najlepiej podaj nr PNC który jet na przodzie.
    Przesyłam podobny.
    Pozdrawiam.