Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ukrycie CB radia a wyprowadzenie potencjometrów

07 Lis 2010 23:49 5602 8
  • Poziom 2  
    Witam, to mój pierwszy post na forum, ale myślę, że będzie dość ciekawy.
    Mam taki pomysł, żeby zamontować CB radio w mało widocznym miejscu, np. w bagażniku samochodu, a następnie wyprowadzić do kabiny przewody. Na desce rozdzielczej mam takie miejsca, w których mógłbym zainstalować wyprowadzone potencjometry (głośność, kanał, gain, squelch), znalazłoby się również miejsce na wyprowadzenie mikrofonu i głośnika.
    Nie znam się na tym wszystkim, dlatego pytanie do Was:
    1. Czy da się w ogóle z CB radia wyprowadzić na zewnątrz potencjometry (radyjko mam President Johnny II)?
    2. Czy da się wyprowadzić na dość długim kablu (przez cały samochód) mikrofon?
    3. Czy da się wyprowadzić wyświetlacz kanałów gdzieś na zewnątrz?
    Gdyby udało mi się przeprowadzić taką operację, to nareszcie korzystanie z CB w samochodzie stałoby się wygodne - nie musiałbym się martwić o przechodzących złodziejaszków chcących ukraść mi radio. Koniec walających się po kabinie kabli i ogólnie lepsze wrażenia estetyczne wewnątrz samochodu.
    Co o tym sądzicie? Czy ktoś z Was kiedyś miał podobny pomysł i go zrealizował, albo widział gdzieś coś takiego i mógłby conieco podpowiedzieć? Nie wiem czy taka operacja jest w ogóle możliwa ze względu na dość sporą ingerencję w samo radio.
    Pozdrawiam!!
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 27  
    Witam

Teoretycznie można takie coś wykonać ale z punktu praktycznego mija sie to z celem. Ponieważ musiałbyś zastosować przewody ekranowane no i ich długość też nie może być za duża a to tylko szczyt góry lodowej. Radziłbym Ci lepiej zrobić stojak na CB i gdy kończysz jazdę to chował radyjko do schowka. Pozdrawiam
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 2  
    No dzięki za sugestię... A jaki stojak masz na myśli? Mógłbyś mi pokazać jakąś przykładową fotkę z takim stojakiem?
  • Poziom 27  
    Miałem na myśli kieszen do CB-Radia coś podbnego jak zwykłe radio. Wtedy mógłbyś tam wrzucić radyjko a zasilanie podpinać na szybkio złącze i antenę. Czas takiej operacji głównie pare sekund. Albo widziałem rozwiązania w postaci montarzy radyjka w schowku samochodu z wyprowadznym głosnikiem na zewnątrz. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Ja mam swoje CB zamontowane pod kierownicą i jest w ogóle nie widoczne :)
  • Poziom 35  
    Witam!
    Najprostsze rozwiązanie: kupujesz CB radio przenośne (ręczne) ze złączem do samochodu. Wychodząc z samochodu jednym ruchem odłączasza radio i chowasz do kieszeni. Przykład: Ukrycie CB radia a wyprowadzenie potencjometrów
    Drugie rozwiązanie - całe radio CB w mikrofonie. Przykład :
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    kolego ja mam założonego SS3900 pod kierownicą w głębi po lewej stronie a jak wychodzę z mobila to zakładam nakładkę z blachy aluminiowej pomalowanej na czarny kolor zero znać ze coś jest w mobilu polecam
  • Poziom 9  
    Chciałbym nieco odświerzyć temat.

Mam podobny pomysł z tym że do zamontowania na motocyklu.

Ostatnio nabrałem ochoty na CB montowane nakierownicy motocykla jednak jego cena ok 400$ US&A jest nieco zaporowa. pomyslałem wiec o wymontowaniu potencjometrów i wyświetlacza z obudowy CB i zamontowanie ich w znacznie mniejszej ( max wielkość paczki papierosów). do tego w tej samej obudowie spust nadawania pod lewy palec wskazujący i już nic wiecej nie potrzeba.
    Płya główna idzie w zadupek motocykla a gdzieś po drodze dwa jacki na mikrofon i słychawki do kasku.

Najbardziej zastanawia mnie rozlutowanie i połączenie kablem potencjometrów i płyty głównej.

Potrzebna mi porada jaki kabel bedzie najodpowiedniejszy ( myślałem o skrętce komputerowej).

A to jest link do modelu na ktorym sie wzoruję

Moderowany przez Olek II:

3.1.19. (13) Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1725727.html
    O pisowni już nie wspomnę.