Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja oprogramowania serwer

konstruktor_123456 08 Lis 2010 08:31 915 3
  • #1 08 Lis 2010 08:31
    konstruktor_123456
    Poziom 14  

Mam taki problem pracuje w pewnym programie w którym zapisuje pewne dane tworzą sie tam wykresy itp. ale mniejsza z tym program jest program.
    Chodzi o to ze chce kożystać z niego na dwóch komputerach w domu i pracy.
    Tylko że jek wgram dane w pracy do tego programu to przychodzac do domu musze je wgrywac na nowo na 2 komputerze.Chciał bym to wyeliminować.
    Pomyslałem że zainstaluje sobie ten program na przenośnym dysku usb i wtedy będe go odpalał z tego dysku na którym komputerze będe chciał ale nie daje się zainstalować.
    Może jakos idzie to zainstalować w sieci na serwerze i wtedy mieć dostęp przez internet.Macie jakieś momysły.

Niechlujstwo, ortografia i tytuł do poprawki.[M]

0 3
  • #2 08 Lis 2010 08:48
    Matuzalem

Poziom 43  

Mam wrażenie, że - nawet nie tyle z powodu tajności "programu", ile z powodu oczywistych wątpliwości, w sferze prawa do używania drugiej kopii, powinieneś skontaktować sie z producentem.

0
  • #4 08 Lis 2010 11:17
    spoko_janko
    Poziom 19  

Nie polecam, narażasz serwer możliwością uruchamiania programów przez osoby trzecie z sieci (czyli siebie samego np.) - exploity itp w skrócie - to prosta droga do rozmnożenia się root'a w systemie ;]

Na usb można to zrobić, tylko sprawdź jak instaluje się program czyli pliki tymczasowe, ew. dogrywanie do rejestru (windows) lub jakies dopiski do konfiguracji tudzież zależności (linuks), później tylko temp ustawić na katalog na pendrivie i zazwyczaj powinno ruszyć (jeśli nie integruje się z systemem).

0