Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Grand Scenic 2005 r i DDT2000

08 Lis 2010 08:32 14368 22
  • Poziom 9  
    Dogadałem się wreszcie z komputerem pojazdu.
    Program chodzi testuje i wyświetla dwa błędy związane z zaworem EGR.
    Jest też komunikat na "liczniku"- check emission.
    Próbowałem skasować błędy ale niestety dostałem następującą odpowiedź:
    EDC16 C - VC7M2S_Aprèsjanvier(Diag K)
    • Erase failure request Send : 14FF00 Received : 7F1422
    • Error : 2033 Description : Requested service $14, Negative reply 22 : Execution conditions not set

Jak usunąć błędy?
    Może ktoś pomoże.
    Program którym się posługuję to DDT2000
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Nie jest to po prostu usterka stala ,aktywna ,ktora trzeba naprawic a nie usunac komputerem .
  • Poziom 9  
    OK. Zgadzam sie z tym że tą usterkę trzeba naprawić, ale do tej pory ten wpis w komputerze usuwano mi w serwisie Renault. I mam jeszcze jedno pytanie czy po wymianie oleju zniknie mi samoczynnie komunikat "CHANGE OIL SOON", czy trzeba coś zrobić w komputerze pojazdu???
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Skasować ten komunikat tak jak kasujesz przebieg dzienny, tyle że dłużej musisz przytrzymać przycisk.
  • Poziom 9  
    AHA dziękuję bardzo serdecznie. Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Tym fejsikiem za stówę w tym roczniku, to jak dobrze pogmyrasz to ktoś bedzie miał uciechę i kasę
  • Poziom 9  
    Kolego możesz troszeczkę jaśniej, bo nie bardzo załapałem?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To znaczy że tym sprzętem możesz więcej zepsuć niż naprawić.
  • Poziom 9  
    OK-dzięki . Staram się być jak najbardziej ostrożny.
  • Poziom 11  
    Co oznacza ten błąd 2033?? Jakie działania trzeba podjąć by było wszystko ok? Bo w moim Scenic'u dTi się takie coś pokazało po diagnozowaniu.
  • Poziom 42  
    dj_tekno napisał:
    Co oznacza ten błąd 2033?? Jakie działania trzeba podjąć by było wszystko ok? Bo w moim Scenic'u dTi się takie coś pokazało po diagnozowaniu.

Pytasz jakie kroki..."kroki" do serwisu
  • Poziom 11  
    Diagnoza DDT200 light. AUTOAS takie odpowiedzi trzymaj dla siebie.
    dj_tekno napisał:
    Diagnoza DDT200 light. AUTOAS takie odpowiedzi trzymaj dla siebie.

Coś się nie podoba? Podłączyłeś komputerek i myślisz że gość jesteś? Nawet nic sam nie potrafisz poszukać, gotowca tu nie dostaniesz.
  • Poziom 11  
    Przemo z Twoją pomocą to zapewne nie. Zbędna jest dyskusja i pisanie postów, które nic nie znaczą. Nie uważam się za jakiegoś gościa. Podłączyłem, jest problem i chce go jakoś rozwiązać.
  • Poziom 11  
    Problem jest przedstawiony na obrazku. Czytałem tamten temat. W diagnostyce grupy VW problemy były opisane po polsku i wiadome o co chodzi a tu nie ma. I tak szukam, ale nie wiem czy źle szukam, czy nie ma takiego opisu....
    Renault Grand Scenic 2005 r i DDT2000
    Hmmm... Taki sprzęt, i jeszcze tłumaczyć by miał? Może sam ma jeszcze naprawić?

Zero wkładu własnego.

A Tu pytałeś?
  • Poziom 11  
    Pytałem, ale nie wiem jak i co ustawić....
    dj_tekno napisał:
    Pytałem, ale nie wiem jak i co ustawić....

No to będziesz musiał dać zarobić komuś kto ma Clipa :D
  • Poziom 10  
    Powiedzcie mi jaki ecu wybrałeś. Ja staram się dogadać z sceniciem 2005 1,9 dci i jakos nie moge. Potrzebuje wymienić czujnik ciśnienia w kole i wpisać nowy do kompa
  • Poziom 13  
    dj_tekno, masz problem z komunikacją pomiędzy softem i ecu. Czy próbujesz może skasować błędy przy włączonym silniku (silnik musi być wyłączony a zapłon włączony)??? Jeżeli to nie pomoże to musisz zmienić protokół komunikacji w sofcie. Aha, nie zajmuj się trzema modułami na raz - rób po kolei po jednym (np. tylko ECU).
    Powodzenia.
  • Poziom 2  
    walti napisał:
    Czy próbujesz może skasować błędy przy włączonym silniku (silnik musi być wyłączony a zapłon włączony)???

dzięki walti

Twoja odpowiedź (notabene jedyna konstruktywna w tym temacie) naprowadziła mnie na właściwy trop w innej sprawie

pozdrawiam