Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz wielofunkcyjny w Peugeot 406

08 Lis 2010 10:29 5328 6
  • Poziom 9  
    Witam!
    Brak podświetlenia górnego wyświetlacza (temp.,data,godz.,radio).
    Problem pojawił się, gdy troszeczkę potrzepało samochodem przy dość ostrej jeździe.

Dodatkowo gubi pamięć zegara-daty,spalanie i kilometry pamięta.Wykluczyłem już spalone żarówki.Kostka 5-cio pinowa ma zasilanie stałe tylko na jednym pinie,czy tak ma być?
    Jeszcze jedno wyświetla się air bag i nie ma oświetlenia w bagażniku(żarówka dobra,załącznik również)brak napięcia.
    Czy zechce ktoś pomóc?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Witam.

Żadnych sugestii ???
    Tylko mi ten wyświetlacz nie podświetla?:cry:
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Warunkowo odblokowany
    przez 5 miesiecy to mozna spokojnie auto do warsztatu oddac, nie czekac na "forumowe pokazywanie paluszkiem co zrobic"
  • Poziom 9  
    Witam.

To po kiego ch..a jest to forum?
  • Poziom 42  
    Kolego Januszku , szkoda zdrowia , bez nerwów.
    Co juz sprawdziłeś sam - nic! Tu aż sie prosi o diagnozę ale pierw spradzenie wtyczek - niekontakt!
  • Warunkowo odblokowany
    forum napewno nie sluzy do pokazywania co,gdzie,jak; ew. mozna zasugerowac itp
    niestety jak sie nie zna podstaw, nie wiele mozna zdzialac
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witajcie.

Przepraszam , poniosło mnie .
    Sprawdziłem wszystkie wtyczki ,(tj.wizualnie + spray)zarówno przy wyświetlaczu jak i przy BSI.
    Ciekawą rzeczą , ta informacja może kogoś naprowadzić nie mam podświetlenia bagażnika (nie jest pod żadnym bezpiecznikiem)a stało się to równocześnie.Wnioskuję że jest to zasilanie bezpośrednie z aku ,ale przechodzące przez BSI.
    Na wtyczce do wyświetlacza jest zasilanie na jednym pinie(zielony ) ,ale tylko przez 3 min.po wyłączeniu zapłonu.
    Wyświetlacz nie pamięta również daty,godz.,
    Co ciekawe jeśli włożę bezp. w miejsce nawigacji (nie mam) wyświetlacz ożywa i wszystko jest ok.,ale po wyłączeniu zapłonu po ok.3 min.załączają się światła drogowe(przód) i parę kontrolek(coś pstryka w BSI).Żeby było ciekawiej radio pika sobie jeśli było włączone.Jeśli wypnę wtyczkę z BSI od podgrzewania tylnej szyBy radio się wyłącza (szary gruby przewód),jeśli wypnę wtyczkę z przewodami czerwony + żółty (te od stacyjki) wszystko jest ok.Silnik 1.8 16 V 110 KM full multiplex czy coś takiego.
    Po mojemu ,nie ma zasilania na żarówki w wyświetlaczu i tą w bagażniku .No i wiadomo do pamięci daty i godziny również jest potrzebne zasilanie .Osobiście podejrzewam przekaźnik w BSI ,ale nie jadę do elektronika bo czekam może ktoś miał podobny przypadek i podzieli się informacją co było (zaczynam powątpiewać)
    To tyle co ustaliłem.Proszę nie piszcie jedź do elektronika , lepiej brzmi "sam nie dasz rady"