Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Omnia i900 - po podaniu napiecia 12v nie wlacza sie

skynet 08 Lis 2010 11:44 2649 1
  • #1 08 Lis 2010 11:44
    skynet
    Poziom 12  

Witam

Mam problem z telefonem Samsung Omnia i900. Składając w samochodzie instalacje CarPC, będąc już mocno wyczerpanym psychicznie, podpiąłem swoja Omnie pod zasilacz samochodowy M2-ATX 6-24V DC/DC przerobionym kablem do synchronizacji bez gniazda USB. Chciałem zaoszczędzić jeden port USB z przodu auta i uwaliłem tym samym telefon. Mam go juz od roku i do tej pory sprawdzał sie w swojej roli znakomicie. Oryginalna bateria trzymała około 2-3 dni.

Teraz jest tak:
    Telefon ma problemy z włączaniem sie. Jeśli jest całkowicie wyłączony to, aby go uruchomić trzeba podpiąć go koniecznie pod ładowarkę sieciowa lub kablem USB do komputera i wcisnąć RESET. Tradycyjny sposób włączania telefonu przyciskiem POWER nie działa, telefon nie reaguje i nic sie nie swieci.

Gdy telefon jest wyłączony i nie jest podpięty pod ładowarkę sieciowa lub kablem USB do komputera tylko działa na baterii, wciśniecie RESET powoduje tylko zapalenie sie POWER na czerwono, telefon sie nie uruchamia.

Jeśli sie go uruchomi, telefon pracuje normalnie, można telefonować nic sie nie dzieje. Gdy odłączymy zasilanie i zostajemy na baterii, wystarczy tylko wl/wyl ręcznie GSM lub aparat i telefon sie wyłącza. Pomimo, ze bateria jest naładowana po 10h pracy na ładowarce, lampka POWER świeci na zielono, po przejściu na baterie pokazuje 10% i po kilku minutach telefon sie wyłącza. Jeśli sie uruchomi GSM i wykona połączenie telefon raz zadziała, innym razem będzie sie wyłączał.

Na 100% baterie trzeba wymienić to po pierwsze. Po wyjęciu baterii, w telefonie czuć zapach spalonej elektroniki tak wiec pewnie cos w układzie zasilania sie spaliło. Telefon byl kupiony prywatne, nie ma juz na niego gwarancji jednak mam znajomego, który może mi wymienić elementy na płycie o ile będę wiedział co to może byc i gdzie szukać przyczyny.

Jeśli ktoś domyśla sie co moglem w nim uszkodzić i które układy mogły ulec uszkodzeniu bardzo proszę o opinie na ten temat. Szkoda mi telefonu, może uda sie go jeszcze odratować.

0 1
  • #2 08 Lis 2010 12:16
    mundek223
    Poziom 29  

Jak go rozbierzesz i popatrzysz na płytę to już może być widać które układy popalone

0
  Szukaj w 5mln produktów