Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary dekoder i antena naziemna

08 Lis 2010 14:12 8192 10
 • Poziom 11  
  Witam. O który to już mój post w podobnej sprawie :) Mam jakiś dekoder znaleziony na strychu, mianowicie KR-206. Słyszałem, że TV4 jest w małym stopniu kodowane tak samo jak nie które inne polskie kanały. Tak myślałem, czy dekoder nie pomógłby jakoś z tymi kanałami. Jak myślicie? Bo ja mam stary TV Hitachi, antenę DPM 38dB, tuner Polsatu ECHOSTAR DSB-717 oraz ten KR-206. Coś z tych rzeczy by pomogło?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 33  
  Pytanie 1: KR-206 mało nam mówi. Proszę nazwę firmy.
  Pytanie 2: Jak chcesz antenę naziemną podłączyć do dekodera satelitarnego?
  Pytanie 3: Masz jakieś pojęcie o tematyce SAT lub naziemnej?
  Kodowanie w małym stopniu... I tak dla zwykłego śmiertelnika jest prawie niemożliwe odkodowanie systemu cyfrowego (do tego służy komputer).
 • Poziom 35  
  Nieautoryzowany dostęp do płatnej telewizji satelitarnej to przestępstwo.
  Kolega Regulamin poczyta.
 • Poziom 11  
  Mam jeszcze jakieś zew. .Na tym jest napisane tylko KR-200S. Teraz nowy pomysł. Dało by się do anteny polsatu kupić dekoder tnk (bo w tym dsb-717 chyba nie pójdzie) i oglądać sobie u siebie coś innego a w innym pokoju coś innego? Co by było do tego potrzebne?

  Dodano po 9 [minuty]:

  Może w poprzednich postach o to pytałem, ale czy w tym Echostarze DSB-717 nie da się włożyć karty TNK??
 • Poziom 19  
  Do dekodera Polsatu nie włożysz innej karty niż tej co dostałeś od Polsatu,
  Aby miec dwa dekodery i możliwość oglądania różnych kanałów musisz zakupić konwerter TWIN który ma dwa wyjścia, potrzebujesz też osobny kabel do każdego dekodera.
  Pozdrawiam
  tobbit
 • Poziom 24  
  Każda antena satelitarna jest taka sama (różnić się może najwyżej średnicą), nie ma znaczenia czy będzie to antena z Polsatu, Cyfry, z "n", czy kupiona we własnym zakresie, będzie odbierać każdą platformę. Antena naziemna w zasadzie nie nadaje się do odbioru telewizji satelitarnej.
  Podobnie jest z konwerterem. Są konwertery które mogą odbierać programy z dwóch satelitów, są konwertery do których można podłączyć dwa lub więcej dekoderów, ale na każdym z nich odbierzesz każdą platformę.

  Natomiast inaczej jest z dekoderami. Polsat, chyba również TNK HD oraz TPSA, parują dekodery z kartami. Inaczej mówiąc, każdy dekoder ma przyporządkowaną jedną kartę. Bez tej karty sam dekoder nie będzie działać, a dana karta nie zadziała w żadnym innym dekoderze.

  Kart nie parują Cyfra+ oraz TNK tradycyjna. Tam możesz zakupić dowolny dekoder, ale musi on obsługiwać odpowiedni system kodowania.

  W przypadku Polsatu i TNK HD można jeszcze zakupić moduł CAM oraz dowolny dekoder ze slotem CI.

  Najtańszy sposób odbioru TV4 drogą satelitarną to obecnie TNK tradycyjna, jako że Polsat wycofał możliwość zakupu najtańszego pakietu Mini i zamiast niego wprowadził pakiet Mini HD, dostępny tylko jednocześnie z Familijnym HD (na drugim dekoderze).

  W przypadku platform, gdzie karty nie są parowane z dekoderami, jest możliwość oglądania różnych kanałów jednocześnie w ramach jednego abonamentu. Potrzebujesz konwertera dwuwyjściowego (tzw. twin, ewentualnie mogą być dwie anteny satelitarne, ale nie ma to sensu), dwóch dekoderów i współpracujący z nimi splitter kart. Jest to urządzenie składające się z modułu głównego (w którym umieszcza się kartę platformy) i kart klienckich (umieszczanych w poszczególnych dekoderach). Moduł główny z kartami klienckimi łączy się za pomocą przewodu telefonicznego, ew. skrętki sieciowej, w droższej wersji splittera - bezprzewodowo. Cyfra+ ma jeszcze dodatkowo opcję multiroom, która jest oficjalnie wspierana przez operatora (splittery nie są wspierane przez operatora, pomimo że nie są też zakazane). Wymaga ona jednak wyższego pakietu i chodzenia co kilka godzin z kartą od dekodera do dekodera, celem odnowienia uprawnień.


  Możesz napisać, co to jest dokładnie ten KR-206, bo jedyne co mi znajduje Google pod tym hasłem to felgi samochodowe.
 • Poziom 11  
  Mam pytanie. Co zrobić z zasilczem do anteny? Bo kupiłem wczoraj jakąś antenę zew. i ma zasilacz. W środku, ani w okolicach tej anteny nie ma żadnego wejścia na ten zasilacz. Pisze na nim tylko WZMACNIACZ REGULOWANY i nie wiem gdzie mam podpiąć. Planuję podpiąć tą nową antenę do tej pokojowej w wejście na antenę zew. a ten zasilacz gdzie? Pomóżcie
 • Poziom 33  
  Jak chcesz ją podpiąć do pokojowej to nie musisz zasilacza podłączać. Pokojowa ma go w sobie. A tak nawiasem mówiąc to zasilacz podłącza się we wtyczkę antenową.
 • Poziom 11  
  Czyli trzeba założyć do k0ońcówki tej zew. końcówkę wyjścia i do tego wsadzić wzmacniacz? Tylko ona wtedy nie będzie podpięta ani do tv ani do anteny pokojowej.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Witam.

  Zasilacz wraz z modułem separującym , powinien wyglądać np. tak :

  Stary dekoder i antena naziemna


  Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  Właśnie taki mam
  Powinienem ustawić antenę tą zew. na południe na polu?