Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konsola I/O zamiast pilota PowerTouch G500+X-FI Elite Pro

08 Lis 2010 16:32 1819 2
  • Poziom 10  
    Witam, mam nadzieję, że nie pomyliłem działu otóż mam problem z kontrolą głośników Creative Gigaworks G500 i konsoli I/O X-Fi Elite Pro za pomocą kabla 9-pin(din). Kabel ten podpina się zamiast pilota głośników. Po podłączeniu za głośność zestawu powinna odpowiadać konsola I/O i pilot ir do niej dołączony. Po włączeniu całości na regulację reagują tylko 1 satelita i do tego bardzo cicho (w stosunku do mocy zestawu) i subwoofer tak jakby coś z kanałami było nie tak... zmiana ustawień w oprogramowaniu nie pomaga kabel na bank nie jest nigdzie ukręcony sprawdzałem przewodność.
    Dziwna anomalia natomiast jest gdy ponownie podłącze oryginalny pilot Power Touch do zestawu i ustawie np na połowie i podepnę znowu konsole I/O można wtedy regulować zestaw od 0% do poziomu który ustawiłem pilotem (w komputerze jest napisane że jest 100%)
    Myśląc logicznie można by było włączyć pilotem oryginalnym głośniki na full i przestawić dopiero na konsole wtedy miałbym całą skalę jednak to trochę rzeźba po za tym po wyłączeniu komputera czy choćby głośników wszystko wraca do poziomu poprzedniego (ledwo reaguje jedna satelita).
    Wyczytałem w specyfikacji karty że konsola obsługuje głośność analogowych głośników creative. Więc mam rozumieć że moich nie obsłuży bo pilot PowerTouch od g500 posiada więcej bajerów niż pilot od np inspire który tylko ma potencjometr głośności? przecież to bez sensu regulacja satelit basu czy sopranu przecież jest ustawialna z poziomu programu nie można by było tego zsynchronizować z ustawieniem głośników skoro głośność można? Kartę kupiłem między innymi po to że zrobiłem sobie w pokoju małe kino i pilot IR przy oglądaniu filmu to rzecz święta całość fajnie się komponuje a tu klapa :(

No i teraz takie pytanie czy jest sposób żeby konsola po ludzku reagowała na moje głośniki? Czy jakieś sterowniki? Trochę irytujące żeby najlepsza karta dźwiękowa Creativa za 1000zl nie potrafiła emulować pilota od głośników tej samej firmy. I to głośników z wyższej półki. Miał ktoś podobny kłopot ?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Nikt nie jest w stanie mi pomóc? :(
    [mod="Tracer2"]Kolega poprawi temat zgodnie z Regulaminem? czy post leci do Kosza ?

Temat poprawiony mam nadzieję, że teraz jest dobrze :)
  • Poziom 10  
    Ponawiam prośbę, mój temat i tak już pewnie jest niewidoczny i zakopany gdzieś głęboko