Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Cewka GDWT 9/40/...

DJ. Cooki. 08 Lis 2010 17:09 2526 7
  • #1 08 Lis 2010 17:09
    DJ. Cooki.
    Poziom 8  

Witam
    Czytałem wiele na tematów o wymianie cewki w tym głośniku lecz w żadnym poście nie dowiedziałem się rzeczy która mnie ciekawi ;). Przejdźmy do rzeczy: pod cewką w GDWT jest taka gąbeczka która nie jest u mnie w całości (pokruszyła się). Czy da rade to jakoś zastąpić czy muszę kupić "to" nowe, może występuje razem z cewką?? Jaka cewka będzie do tego odpowiednia.
    Pozdrawiam ;)
    Dodatkowo dodaje fotkę.. ;)

Tonsil Cewka GDWT 9/40/...

0 7
  • Pomocny post
    #2 08 Lis 2010 19:41
    Johny B.
    Poziom 16  

Jeśli kupujesz nową cewkę jest razem z tą gąbką, a TO wydatek raptem pięciu złotych, tylko bierz tą z ciemno-pomarańczową kopułką, bo ta z czarną jest do GDWK. A i odczyść ostrożnie tamtą skruszoną gąbkę, tylko uważaj aby resztki nie wpadły do szczeliny.

0
  • #3 08 Lis 2010 20:10
    DJ. Cooki.
    Poziom 8  

Aha czyli ta stara gąbka jest niepotrzebna. Jeszcze 1 pytanie, czy tą cewkę trzeba przykleić czy nie. Jeśli tak to na jaki klej najlepiej i czy to jest potem problem z ustawianiem.;)

0
  • Pomocny post
    #4 08 Lis 2010 21:56
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #5 08 Lis 2010 21:59
    DjMapet
    Poziom 43  

Cewki się nie przykleja. W koszu głośnika (okrągły plastik) jest obramowanie ustalające pozycję cewki. Wstaw tam cewkę, dwoma niewielkimi kawałkami cienkiej, przeźroczystej taśmy klejącej unieruchom cewkę w koszu. Przełóż przez otwory lice i przylutuj do terminala. Dodatkowymi dwoma niewielkimi kawałeczkami taśmy klejącej zaklej (zabezpiecz) lice, aby nie miały kontaktu z układem magnetycznym. Przykręć układ magnetyczny. Wcześniej go wyczyść, głównie szczelinę. Opiłki i inne nieczystości , najlepiej ze szczeliny usunąć taśmą klejącą, dwustronną dostępną w sklepach z art. malarskimi.

Pozdrawiam.

0
  • #6 09 Lis 2010 20:57
    DJ. Cooki.
    Poziom 8  

Ok rozumiem. Domyślam się też, że nie trzeba tej cewki mocować do magnesu (przyklejać).
    Z góry dziękuję za wszystko ;)

0
  • #8 11 Lis 2010 16:37
    DJ. Cooki.
    Poziom 8  

Ok. Dzięki wam za wszystko ;)
    Temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam ;)

0