Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie portem lpt przez Gadu-Gadu.

gercinek 08 Lis 2010 17:59 1184 4
 • #1 08 Lis 2010 17:59
  gercinek
  Poziom 11  

  Witam potrzebuje programu za pomocą którego będe mógł sterować pinami lpt D0-D7 popżez komunikator Gadu-Gadu chodzi mi o to ze wysyłam wiadomosc na zalozony wczesniej numer gg o treśći "wlacz 1" i na pinie D0 pojawia sie stan wysoki i tutaj mam pytania do programiostow znajacych sie na rzeczy.
  -Czy wykonanie takie prgoramu by było trudne.
  -Czy ktoś podjoł by sie napisania programu za pkt na elektrodzie badz za prawdziwe pieniadze.

  0 4
 • #2 08 Lis 2010 18:59
  Samuraj
  Poziom 35  

  Widzę tutaj dwie drogi:
  1) Przechwycić okno wiadomości i pobrać tekst a potem to już z górki obróbka i ustawianie danego pinu. W tym przypadku mamy dwie aplikacje standardowy klient GG i druga do przechwytywania i sterowania pinami.

  2) Napisać własnego klienta GG, nie jest to trudne dla przeciętnego programisty gdyż protokół jest jawny. A reszta taka sama jak w pierwszym przypadku.

  0
 • #3 08 Lis 2010 19:14
  gercinek
  Poziom 11  

  @up
  Kurcze to dla mnie czarna magia :).Mam jeszcze jedno pytanie znalazłem program który za pomocą sms'a uruchamia program i tak pomyślałem zeby zrobic 2 pliki wsadowe 1 słuzył by do podania stanu wysokiego 2 do podania stanu nieskiego.I tu pytanie znsz (bądź zna ktoś) komende która spowoduje zmiane stanu na porcie

  0
 • #4 10 Lis 2010 11:59
  xanio
  Poziom 27  

  Ja widzę jeszcze trzecią drogę. Skorzystać z gotowego alternatywnego klienta GG wspierającego pluginy. Na 99% w Mirandzie jest plugin, który jest w stanie uruchomić zadaną aplikację na określoną wiadomość przychodzącą.
  Jeżeli już taki plugin się znajdzie (szukaj tu: http://addons.miranda-im.org/) to dalej już z górki: napisanie programu wystawiającego stan na LPT to jest chwila moment.

  0
 • #5 13 Lis 2010 20:11
  hex0
  Poziom 11  

  Możesz to zrobić prościej (przynajmniej dla mnie było to prostsze rozwiązanie), używając zamiast gg konta pocztowego na które możesz wysyłać wiadomości z telefonu (np. mms jako e-mail), klienta pocztowego i aplikacji sprawdzającej przychodzącą pocztę i wykonującą polecenia zawarte w wiadomościach od konkretnego nadawcy/z konkretnym tematem (ja w taki sposób zbudowałem sobie coś jakby zdalny terminal przez telefon).

  Oczywiście najmniej 'bolesnym' systemem do takich akcji będzie Linux.
  Do tego Mutt (linux-owy klient pocztowy), a jeżeli interesuje cię czarowanie portem LPT, obadaj sobie to:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic851694.html

  0