Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan primera 1.6 problem z silnikiem

08 Lis 2010 19:46 3715 8
  • Poziom 11  
    Witam. Problem polega na tym że w czasie jazdy na jakim kolwiek biegu przy obrotach od 2000 do 2500 a czasem nawet i do 3000 ob./m zaczyna szarpać silnikiem. podłączyłem pod komputer i pokazał błąd na czujniku pozycji wału. po wymianie czujnika dalej jest to samo i komputer pokazuje ten sam błąd. jeden mechanik powiedział że wina może być łańcuszka rozrządu. Proszę o pomoc i z góry dziękuje
  • Poziom 17  
    Te szarpanie,to jak masz stałe obroty 2-3k/min,czy pod obciążeniem jak się rozpędza?Przez neta to lipa,lepiej do gościa podjedź co Ci zobaczy parametry podczas szarpania.
  • Poziom 24  
    Jeżeli jest możliwość regulacji to wyreguluj go
  • Poziom 11  
    te szarpania to tylko podczas jazdy na postoju chodzi dobrze. tylko co jest z czujnikiem pozycji wału?
  • Poziom 19  
    Jaki masz przebieg ?.Nadmiernie wyciągnięte łańcuchy mogą także powodować takie objawy. Czy jak odpalasz zimny samochód słychać rozrząd?
  • Poziom 23  
    Miałem podobny problem w Almerze 14 16V 1999r przebieg niby 134000tyś tylko że u mnie po przekroczeniu 2500obr silnik tracił połowę mocy,no i po pierwszym uruchomieniu z rana łańcuch terkotał przez 3 sekundy, poza tym śilnik pracował całkiem ok.W sobotę wymieniłem górny łańcuch i napinacz po pierwszym uruchomieniu cisza i silnik lepiej pracuje co prawda jeszcze nim nie jeździłem gdyż żona rano wyjeżdża do pracy więc nie wiem jak jest z utratą mocy .

Jeśli masz zamiar dłużej jeździć tym autem to proponuje wymienić cały komplet rozrządu tylko że koszt to ok 900zl + wymiana no chyba że wymienisz sam,jest tam trochę rozbierania.
  • Poziom 11  
    teraz jest tak że przy minimalnych obrotach silnik pracuje dobrze lecz gdy tylko obroty wyrastają to obrotomierz ma wahania.moc jest dobra w granicach od 1000 do 2000 a potem lekko muli tak do 3000tys. Sam już nie wiem jaką jest przyczyna
  • Poziom 17  
    Nie zrozumieliśmy się.Te szarpania to na luzie,czy jak jedziesz na niskich/średnich obrotach "dasz mu buta",to wtedy ma "czkawkę"?