Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser dyskotekowy X-BEAM 211 -zasilacz

Robertss 08 Lis 2010 20:06 2064 3
  • #1 08 Lis 2010 20:06
    Robertss
    Poziom 16  

Witam. Mam prośbę w ustaleniu zamiennika lub kupna układu CR6850T który ''siedzi'' w zasilaczu lasera dyskotekowego X-BEAM 211. Z góry dziękuję za pomoc.[/b]

0 3
  • #2 08 Lis 2010 21:49
    c4r0
    Poziom 36  

Ten uklad to kontroler PWM. Szukaj pod haslem CR6850, literka T na koncu oznacza obudowe DIP-8. Nie zadze zebys znalazl gdzies do kupienia ten konkretnie uklad, i pewnie nie ma tez bezposredniego zamiennika. Natomiast podobnych ukladow jest mnostwo. Nie wiem jak ten laser jest w srodku zrobiony, ale jesli zasilacz stanowi w jakims stopniu oddzielny modul, to bym raczej probowal wymienic caly zasilacz. Sprawdziles czy mosfet nie jest uszkodzony?

0
  • #3 10 Lis 2010 22:30
    Robertss
    Poziom 16  

Dziękuję za odpowiedź. Zasilacz w tym modelu jest jako osobny moduł, sprawdziłem wszystkie elementy i są sprawne (tranzystor podstawiałem), wychodzi tylko na uszkodzenie tego układu. Tak jak sugerujesz już zacząłem szukać zasilacza zastępczego który odpowiadał by parametrami uszkodzonego, tam jest zasilacz symetryczny +/-12V i 5V.
    Pozdrawiam

0
  • #4 11 Lis 2010 00:07
    c4r0
    Poziom 36  

No to nie powinienes miec problemow ze znalezieniem zasilacza o takich parametrach, bo to standard. Na upartego mozesz podlaczyc zasilacz od kompa :P

0