Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ARDO CO30B chłodzi zbyt mocno.

08 Lis 2010 20:15 4841 6
  • Poziom 18  
    Witam! Mam problem z lodówką którą niedawno dostałem(ARDO CO30B). Używam ją parę dni i zauważyłem że za bardzo chłodzi. Temperatura w chłodziarce spada nawet do zera a w zamrażalniku do -20. Termostat ustawiłem na pierwszej pozycji. Agregat włącza się i wyłącza. Jednak zauważyłem że przerwa w jego pracy jest o wiele krótsza niż praca. Zauważyłem też że podczas pracy słychać jakiś szum w zamrażalniku tak jak by w miejscu podłączenia przewodów do parownika. Czy ten szum jest spowodowany jakimś poważnym uszkodzeniem lodówki? Nie jestem fachowcem od lodówek ale wydaje mi się że nadmierne chłodzenie tej lodówki jest winą uszkodzonego termostatu. Jednak wole zaczerpnąć porad i opinii od fachowców za nim zacznę coś robić przy tej lodówce.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Sprawdż, czy końcówka termostatu nie wisi w powietrzu. Powinna przylegać do wyparownika.
  • Poziom 18  
    Dzięki kolego za odpowiedź. Co to takiego ten wyparownik? Bo jak do tej pory się dowiedziałem to kapilara termostatu wsuwana jest gdzieś w jakiś kanał w obudowie lodówki i tyle. Jeżeli masz jakieś stronki z podpowiedziami jak się wymienia taki termostat to chętnie je obejrzę.
  • Poziom 12  
    Stronki żadnej nie mam. Każdy termostat ma końcówkę , która jest przymocowana do części która chłodzi. Jak dobrze po patrzysz wewnątrz lodówki to zobaczysz końcówkę kapilary. Myślę że jest zanieczyszczona, albo wisi w powietrzu. Jeżeli jest wszystko dobrze, to termostat do wymiany.
  • Poziom 18  
    Dziś rano gdy otworzyłem lodówkę właśnie rzuciła mi się w oczy kapilara i faktycznie idzie za tą płytę co chłodzi. Tylko między tą płytą a ścianą lodówki jest 2cm luzu więc ciężko mi coś tam dojrzeć a nie wiem czy mogę bezpiecznie zdemontować tą część co chłodzi bo boję się że zerwę którąś z rurek i będzie po lodówce.
    Zauważyłem następny objaw o którym czytałem już tu na forum. Robi się lud po prawej stronie w tej rynience co odprowadza wodę skroploną z tego elementu co chłodzi, a dosłownie nad tym lodem jest zawsze oszroniony punkcik o średnicy 1cm. To może być nieszczelność przewodu czy może wina uszkodzonej obudowy lodówki bo jest małe pęknięcie nad tym zaszronionym punktem, może zbiera się tam wilgoć? I jak ewentualnie mogę to naprawić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    U mnie też się zbierał lód jak u Ciebie. fachowców było chyba trzech i każdy mówił co innego. Lodówka chłodziła jak diabli i zamiast chłodzić to zamrażała na kość. Wymieniany był gaz, skracane jakieś rurki. Wymieniany jakiś regulator temperatury. Później przestała się nawet wyłączać po wizytach ekspertów i w końcu wylądowała na złomie.
  • Poziom 18  
    Ja w tą lodówkę już trochę zainwestowałem. Lakierowałem ją na nowo lakierem samochodowym nanoszonym pistoletem. Efekt- lodówka jak z pod igły. Więdz teraz wolę włożyć w nią jeszcze trochę niż ją wyżucić. Z elektroniką jestem zapoznany i już myślę jak zrobić sterowanie elektroniczne. Ale najpierw spróbuję z tym termostatem.

Mod. ROBSON33
    Regulamin 15
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .