Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz SONY f117r (transformator)

08 Lis 2010 20:42 1936 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Chciałem zapytać czy ktoś wie jaki znajduje się transformator (chodzi mi o transformator główny) w tym wzmacniaczu (sony f117r).
    Dokładnie chodzi mi o jego moc, napięcia po stronie wtórnej i czy można go zastąpić toroidem.
    Również chcę zapytać czy ktoś posiada schemat dwóch płytek które znajdują się na tym transformatorze.
    Z góry dziękuje za jakie kol-wiek informację.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Nie ma takiego wzmacniacza Sony f117r, chyba że chodzi o TA-F117R.
  • Poziom 9  
    Dokładnie o taki mi chodzi (TA-F117R)
    Zapomniałem dopisać TA
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Żadna serwisówka, nie podaje parametrów transformatora o które pytasz.
    Napisz, po co chcesz go wymieniac na inny.
  • Poziom 9  
    Dostałem taki wzmacniacz w "rozliczeniu" ale nie ma w nim w ogóle transformatora.
    Zostały po nim tylko 4 śrubki.
    Znalazłem na elektrodzie informację jakie ma być napięcie po stronie wtórnej -+15V i -+30V, ale nadal nie wiem jakiej mocy ma być to trafo, i nie mam schematu dwóch płytek które się na nim znajdują.
    Na jakiejś stronie przeczytałem że ten wzmacniacz ma 2x40W, więc trafo może mieć około 150W.
    Jeżeli się mylę proszę o poprawienie mnie.
  • Poziom 39  
    ssimsson napisał:

Na jakiejś stronie przeczytałem że ten wzmacniacz ma 2x40W, więc trafo może mieć około 150W.

Jeśli ma 2X40W to trafo nie będzie większe niż 80-100VA a w sprzęcie sony to i tego nie będzie...Tania masówka.
    Podaj na jakie nap są elektrolity główne i prawdopodobnie to zasilanie jest o 10- 20% niższe niż znamionowe nap. kondensatorów.
  • Poziom 19  
    Na tylnej ściance obudowy powinna być informacja, jaką moc pobiera wzmacniacz z sieci. Wskazuje ona na orientacyjną moc transformatora.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam
    Nie odpisywałem ponieważ nie było mnie w domu i nie miałem dostępu do internetu.
    Co do napięcia transformatora to ma być takie jak pisałem czyli: 2x 15 V i 2x 30V.
    Natomiast moc jaka powinien posiadać to około 120VA.
    Schematu do płytek na trafo nie znalazłem, lecz nie będzie on mi potrzebny.
    Dodatkowo napiszę, że cena takiego transformatora wynosi około 150-200zł (Tarnów).
  • Poziom 26  
    Poszukaj używanych transformatorów, zaoszczędzisz 100 - 150zł. Nie wiesz też, jaką wydajność mają mieć napięcia.
  • Poziom 9  
    Nie wiem jaką mocą ma dokładnie dysponować ten transformator, lecz jego moc może oscylować w granicach 80-100 VA jak pisał "andrzej lukaszewicz".
    Z tyłu obudowy nie jest podana żadna moc urządzenia tylko podane są parametry napięcia zasilania.
    Jednak udało mi się zdobyć taki transformator na tak zwanym Elektro-złomie z uszkodzonym zabezpieczeniem termicznym.
    Po wymianie zabezpieczenia wzmacniacz zaczął działać.