Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni Chrysler Voyager 06

rydz76 08 Nov 2010 21:12 26683 13
    rydz76
    Level 10  
    Czy jest potrzeba wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów w Chrysler Grand Voyager z 2006 r, przebieg 130 tyś. Ile trzeba oleju i jak tak to jak to zrobić?
    arekd555
    Level 16  
    Oczywiście że tak, w automacie olej wymienia się co 60 tys.km, zależy to od stylu jazdy a dokładne dane co ile km. to jest to napisane w instrukcji obsługi każdego samochodu,proszę niezapomnieć o wymianie filtra oleju bo takowy też prawdopodobnie jest. Pozdrawiam...
    rydz76
    Level 10  
    Auto sprowadziłem z Niemiec i instrukcji nie posiadam,
    Tomek331
    Level 26  
    To wymień filtr w automacie... Wiąże się to najczęściej z rozbieraniem skrzyni. Pamiętać trzeba o oleju do skrzyni automatycznych, nie manualnych.
    milejow
    Level 43  
    Trzeba zdjąć miskę olejową, pod nią jest filtr
    arekd555
    Level 16  
    Filtr może być zewnętrzny...
    milejow
    Level 43  
    Tu akurat nie ma zewnętrznego
  • Helpful post
    Level 36  
    Trzeba tez dodac ze olej musi byc ODPOWIEDNI ! Nie moze byc byle ATF wazne jest co zaleca producent u mnie wlanie oleju o "podobnej" charakterystyce tj dexton atf 4 ale bez "+" zakonczylo sie tragedia.
    Ilosc oleju ktora trzeba wlac jest opisana zazwyczaj na filtrze u mnie bylo to okolo 3,8L. Automatu niewolno przelac - jezeli wlejesz wiecej - to bedzie tragedia
    rydz76
    Level 10  
    Ok. mam olej jak zaleca producent, ale czy jak zdejmę miskę to wyleci cały olej ze skrzyni, czy tylko z miski?
  • Helpful post
    arekd555
    Level 16  
    Jak zdejmiesz miskę to wyleci olej tylko ze skrzyni , zostaniew konwerterze, przy statycznej wymianie nie wymieni sie całkowicie oleju potrzebna jest wymiana dynamiczna ale i taka wymiana jest stosowana. Poozdrawiam....
    rydz76
    Level 10  
    Jeszcze słyszałem, że potrzebna jest specyfikacja wymiany oleju. O co chodzi z tą specyfikacją?
  • Helpful post
    milejow
    Level 43  
    Zalewasz skrzynię olejem, wachlujesz dźwignią PRND, sprawdzasz stan oleju i dolewasz do wymaganego poziomu(całość na odpalonym silniku)
    rydz76
    Level 10  
    Dziękuję bardzo za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, jest OK
    adikow
    Level 14  
    Olej do tego auta jeśli to benzyna to tylko Mopar ATF +4 inne mogą uszkodzić skrzynie przy dłuższej eksploatacji.