Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kalibracją kierownicy Manta

08 Lis 2010 21:19 7379 3
  • Poziom 2  
    Witam mam kierownicę double vibration sterring wheel. Kiedyś było ok. Ale po tym jak trochę postała nie moge jej dobrze skalibrować poza tym gdy kalibruję przez program Windowsa OŚ X jest ustawiona na 127 i nic się nie rusza. A OŚ Y porusza się w lewo i w prawo zmieniając swoją wartośc. Gdy właśnie skręcam w lewo na tej planszy w lewo kierownica idzie szybciej a w prawo wolniej czyli lepiej skręcanie wychodzi realniej a w lewo skręca bardzo szybko.. Więc jak to zrobić aby oś X też się poruszała. Tutaj fotka.

Te zaznaczone co zrobić żeby wartości też się zmieniały. ? Prosze o pomoc bardzo ważne
  • Poziom 42  
    Nie ma przypadkiem jakiś sterowników do tej kierownicy których nie zainstalowałeś?
  • Poziom 12  
    mam od kilku dni Manta easy wheel MM627. Po zainstalowaniu sterownika dodanego do kierownicy na płycie w windows 7, sprzęt jest wykrywany, ale w panelu sterowania na karcie kontrolera, w czasie kalibracji, nie działa oś Y - gaz i hamulec. są one odczytywanejako przyciski, nie działają analogowo, lecz cyfrowo. kierowanie w osi X za pomocą kierownicy działa bez problemu. czytałem instrukcję, ale ne znalazłem jak mogę przełączyć pedały w tryb analogowy. zna ktoś jakiś sposób? może jakieś inne sterowniki? coś sprawdzonego poproszę.
  • Poziom 12  
    problem rozwiązany
    a mianowicie w mojej instrukcji nie znalazłem sposobu zmiany ustawienia funkcji pedałów cyfra - analog, lecz instrukcja jak i same tryby pracy, programowanie itp sa podobne do kierownicy TRACER http://files.megabajt.com.pl/img/TRA/JOY/17087/inst_17087.pdf
    sterownik który doinstalowałem to również opisany sterownik LS-USBmX1/2/3 ze strony innego producenta http://www.apollomultimedia.eu/pliki/RW-2010_steering.exe.
    oryginalny na płycie niestety nie do końca działał.
    mam nadzieje że może to komuś pomóc, ja zaczynam śmigać czego i wam życzę :)