Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z kalibracją kierownicy Manta

ManDriv3r 08 Nov 2010 21:19 8033 3
 • #1
  ManDriv3r
  Level 2  
  Witam mam kierownicę double vibration sterring wheel. Kiedyś było ok. Ale po tym jak trochę postała nie moge jej dobrze skalibrować poza tym gdy kalibruję przez program Windowsa OŚ X jest ustawiona na 127 i nic się nie rusza. A OŚ Y porusza się w lewo i w prawo zmieniając swoją wartośc. Gdy właśnie skręcam w lewo na tej planszy w lewo kierownica idzie szybciej a w prawo wolniej czyli lepiej skręcanie wychodzi realniej a w lewo skręca bardzo szybko.. Więc jak to zrobić aby oś X też się poruszała. Tutaj fotka.


  Te zaznaczone co zrobić żeby wartości też się zmieniały. ? Prosze o pomoc bardzo ważne
 • #2
  11111olo
  Level 42  
  Nie ma przypadkiem jakiś sterowników do tej kierownicy których nie zainstalowałeś?
 • #3
  morasm
  Level 12  
  mam od kilku dni Manta easy wheel MM627. Po zainstalowaniu sterownika dodanego do kierownicy na płycie w windows 7, sprzęt jest wykrywany, ale w panelu sterowania na karcie kontrolera, w czasie kalibracji, nie działa oś Y - gaz i hamulec. są one odczytywanejako przyciski, nie działają analogowo, lecz cyfrowo. kierowanie w osi X za pomocą kierownicy działa bez problemu. czytałem instrukcję, ale ne znalazłem jak mogę przełączyć pedały w tryb analogowy. zna ktoś jakiś sposób? może jakieś inne sterowniki? coś sprawdzonego poproszę.
 • #4
  morasm
  Level 12  
  problem rozwiązany
  a mianowicie w mojej instrukcji nie znalazłem sposobu zmiany ustawienia funkcji pedałów cyfra - analog, lecz instrukcja jak i same tryby pracy, programowanie itp sa podobne do kierownicy TRACER http://files.megabajt.com.pl/img/TRA/JOY/17087/inst_17087.pdf
  sterownik który doinstalowałem to również opisany sterownik LS-USBmX1/2/3 ze strony innego producenta http://www.apollomultimedia.eu/pliki/RW-2010_steering.exe.
  oryginalny na płycie niestety nie do końca działał.
  mam nadzieje że może to komuś pomóc, ja zaczynam śmigać czego i wam życzę :)