Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf V TDI nie równa praca silnika po wył.klimatyzacji

sanczezamigo 09 Lis 2010 02:49 2636 3
  • #1 09 Lis 2010 02:49
    sanczezamigo
    Poziom 2  

Golf V 2.0 TDI silnik 16 zaworowy,140KM,2006r,130tyś km.Problem z nie równą pracą silnika tylko podczas wyłączonej klimatyzacji i na zimnym silniku,kilkanascie sekund po odpaleniu.Lub gdy klimatyzacja jest włączona na zimno.Wtedy silnik zachowuje się dziwnie(zła kultura pracy,bardzo lekkie szarpania silnika itp.)Silnik zaczyna pracować idealnie tuż po wyłączeniu przycisku Econ (który przełącza na oszczędzanie klimy aż w 80%).Problem równiez ustaje gdy silnika już jest rozgrzany,czyli wskazówka jest w pozycji optymalnej.Nie dawno zostało wymienione koło dwu masowe oraz filtry pod maską.Poza tym auto chodzi idealnie,pali,dobrze przyspiesza itp.Co to może być?Bardzo proszę o pomoc.

0 3
  • #2 15 Lis 2010 19:48
    radekklimat
    Poziom 21  

Najpierw diagnostyka VAGiem a potem pytania.

0
  • #3 22 Lis 2010 08:23
    sanczezamigo
    Poziom 2  

Gdybym miał vaga to nawet bym nie pytał...
    Jestem w innej sytuacji niz będąc w Polsce.Mechanicy Angielscy troche kasują za zwykłe podpięcie nie mówiąc o częsciach i innych szczegółach,choćby nawet taki że próbują wymienić jak najwięcej byle kase szarpnąć.Naszczęscie dodzwoniłem się do mojego starego kumpla który jest dobrym mech.i doradził mi że to przyczyna siadania wtrysku,ewentualnie mam jeszcze sprawdzić czy nie skacze pasek na alternatorze,bo to może też być zurzycie tam czegoś.Ale to pierwsze wydaje mi się bardziej trafne.Dlatego że przy włączonej klimie następuje większe obciążenie silnika,co za tym idzie,większy pobór paliwa i następnie większa dawka na pompowtryski.Po otrzymaniu wiekszej dawki problem znika.Bardzo możliwe więc jest że siada wtrysk.Ma ktoś jeszcze inną teorie?

0
  • #4 24 Lis 2010 22:16
    mistrz2000
    Poziom 13  

Przyczyn może być setki na początek spr sprzęgiełko na alternatorze ,pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów