Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa TG580-U15 - naprawiać czy oddać do serwisu?

palmerino 09 Lis 2010 10:24 1192 5
  • #1 09 Lis 2010 10:24
    palmerino
    Poziom 9  

Naprawa TG580-U15 - naprawiać czy oddać do serwisu?

Witajcie,
    padł mi zasilacz TG580-U15. Nie odpala na "sucho" z obciażeniem w postaci żarowki. Wiedzę na temat elektroniki mam średnią i nie wiem czy próbować samemu naprawić czy oddać do jakiegoś serwisu w Warszawie. Sprawdziłem wizualnie czy nie ma napuchniętych kondensatorów i suchych lutów, niestety nic nie znalazłem. Następnie zmierzyłem czy jest napięcie na wyjściu mostka, było 360V. Poradzcie, czy taka naprawa jest bardzo trudna i kosztowna, czy warto zawracac sobie glowe?

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 09 Lis 2010 10:33
    bmserwis
    Poziom 36  

Sądząc po stosowanej przez kolegę terminologii, wspomniana wiedza jest dość szczątkowa. Osobiście odradzałbym zabawy w samodzielną naprawę, jest to dość dobry zasilacz, a własnoręczne grzebanie może jedynie pogorszyć stan zasilacza i spowodować wzrost kosztów serwisowych.

• #3 09 Lis 2010 10:41
    palmerino
    Poziom 9  

bmserwis napisał:
    Sądząc po stosowanej przez kolegę terminologii, wspomniana wiedza jest dość szczątkowa. Osobiście odradzałbym zabawy w samodzielną naprawę, jest to dość dobry zasilacz, a własnoręczne grzebanie może jedynie pogorszyć stan zasilacza i spowodować wzrost kosztów serwisowych.

Kolega to dość delikatnie ujął :)

Może ktoś się orientuje gdzie w Warszawie można znaleźć jakiś dobry serwis zasilaczy?
    Sporo osób poleca firme "Serwis Zasilaczy Komputerowych RomGor" lecz nie idzie się do nich dodzwonić, mają wyłączone telefony :(

• #4 09 Lis 2010 10:43
    bmserwis
    Poziom 36  

Na Wolumenie w niedzielę można znaleźć stoiska oferujące naprawę. Praktycznie każda firma która zajmuje się serwisowaniem zasilaczy poradzi sobie, dla kogoś kto pracuje z nimi na co dzień jest to prosta naprawa.

• #5 07 Gru 2010 12:04
    dorcia26
    Poziom 2  

Witam!
    Mogę polecić dobry serwis naprawy zasilaczy-fachowa obsługa,expert,szybko i sprawnie wykonuje swoją pracę i w przystępnej cenie.
    Serwis nazywa się ESCOD3005 Mińska 69/46,sympatyczna obsługa,wystawiają gwarancję,jak trzeba faktury VAT.
    Pozdrawiam

Spacje?
    [_P_]

• #6 09 Gru 2010 22:06
    palmerino
    Poziom 9  

Zasilacz oddalem do naprawy do kolegi z forum WojtasJD, zasilacz juz dziala, dziekuje za pmoc :D

Szukaj w 5mln produktów