Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka mała pralka, która pochodzi długo i bezawaryjnie?

Tomasz M. 09 Lis 2010 14:45 3241 8
  • #1 09 Lis 2010 14:45
    Tomasz M.
    Poziom 11  

Witam,

Poszukuję pralki dla moich rodziców. Chciałbym, by nie dodawała więcej problemów i pochodziła kilka lat bez większych usterek. Jeśli już taka się zdarzy, to wskazane jest, by serwisów, które mogą ją naprawić, było wiele.

Łazienka jest mała, więc polecany model winien być też niewielki - aktualna ma 60cm szerokości i ok. 52cm głębokości, a to za dużo. Chętnie jednak ładowany z przodu, wsad max. 5kg, wirówka 800-1000, więcej być nie musi. Sterowanie elektroniczne, wyświetlacz LCD, możliwość ingerencji w ustawienia programów - to już chyba standard w dzisiejszych czasach. Cena do około 1.2k, ale jeśli trochę dodając zyska się na jakości/niezawodności, to też może być.

Poradźcie proszę markę i model, który najrzadziej do Was trafia i spełnia wymienione oczekiwania. Wierzę, że mając tak ogromną praktykę, taka pomoc nie będzie dla Was problemem.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za podpowiedź

- T.

0 8
  • #2 09 Lis 2010 17:10
    JohnnyBlaze
    Poziom 14  

No to pooglądaj Gorenje WS50109 ,1000obr, 5kg wsadu, program samoczyszczący i krótki 17min.Na każdym programie możesz zmniejszyć obroty wirowania,oraz czas prania. Mała awaryjność,dobra jakość.Sam używam od 6 lat,codziennie pierze,i nic (odpukać) się nie dzieje.

0
  • #3 09 Lis 2010 17:14
    Ture11
    Poziom 33  

Nie chcę, żebyś zrozumiał to jako żart czy coś, ale jeśli chcesz małą pralkę i to na długie lata, to kup sobie polularną pralkę "Franię". Ręcze, że podziała dłużej, niż większość pralek z elektroniką :-)
    Pozdrawiam.

0
  • #4 09 Lis 2010 17:16
    JohnnyBlaze
    Poziom 14  

Nowa Frania na długie lata?jak nowa Frania pochodzi 2-3 lata to będzie sukces. Niestety to już nie ta jakość co kiedyś.Silniki w tych pralkach padają jak bombki z choinki.

0
  • #5 09 Lis 2010 17:17
    Ture11
    Poziom 33  

A czy ja powiedziałem, że chodzi mi o nową Franię? ;)

0
  • #6 09 Lis 2010 21:04
    Tomasz M.
    Poziom 11  

Nie udało się, niestety poradę w sprawie pralki Frani odebrałem jako żart. :D

Jednak upieram się przy czymś bardziej nowoczesnym i nie oczekuję, że wytrzyma kilkanaście lat - wystarczy z 5-7 + łatwa dostępność do części zamiennych.

0
  • #7 09 Lis 2010 21:20
    Tomek331
    Poziom 26  

Łirpul szósty zmysł. Od 4 lat używana 1 do 3 razy dziennie codziennie i żadnej awarii. Calgonu też nie uzywamy do niej i cegieł w bębnie nie widać. Wcześniej była Candy, poszło łożysko po 13 latach, każde ubrania miały plamki oleju. Łożysko wymienione i pralka sprawuje się dalej gdzieś w biednej rodzince.

0
  • #8 09 Lis 2010 23:51
    jerzyf
    Poziom 22  

Również polecam firmę Gorenje, typ wybierz sobie sam zależnie od potrzeb.

0
  • #9 09 Lis 2010 23:58
    5451
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo