Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac 740 centrala 748D otwieranie bramy

09 Lis 2010 16:19 7642 5
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam bramę przesuwną z napędem faac 740 i centrala sterująca 748d.
    Problem pojawił się sam, bez jakichkolwiek zmian.

Brama gdy chce się ją otworzyć otwiera się do pewnego momentu i zatrzymuje. Na centralce wyświetlane jest 03 co oznacza brama otwarta.
    Brama chodzi luźno bez oporów, a problem pojawia się w tym samym miejscu.
    Czujnik otwarcia nie jest w ogóle ruszany w tym czasie.

Problem pojawia się rownież wtedy jak sie bramę rozsprzęgli. silnik obraca się trochę w kierunku otwierania i nagle brama uznaje ze jest otwarta, bez jakiegokolwiek dotykania czujnika otwarcia. W kierunku zamykania silnik kreci się aż nie dostanie sygnału zamknięta (lub minie chyba 10 min ale tak długo nie czekałem).

Nawet gdy otworzy sie bramę ona się zatrzyma, każe jej się zamknąć i od razu razu każe znowu otworzyć to zatrzyma się w tym samym miejscu.

Nie mam pomysłu co z tym zrobić, wiec proszę o pomoc.
    Z góry dziekuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    znajdz instrukcje i poszukaj funkcji testowania foto komorek jesli jest wl. wylacz ja
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Fotokomórki albo wyłącznik krańcowy. Ja na przykład trafiłem na padnięte fotokomórki przy pierwszym montażu. A wydawałoby się, że sprzęt nowy, z pudełka. Wymiana na nowe załatwiła sprawę. Sprawdź, czy w momencie zatrzymania słychać przekaźnik w odbiorniku fotokomórki (RX) lub czy gaśnie dioda DL2. Jeżeli tak się dzieje, to wymień fotokomórki. Jeżeli nie - szukaj dalej. Odłącz przewód od krańcowek (pierwsza wtyczka z lewej na centrali) i zobacz co się dzieje. Skoro mimo wszystko brama się przesuwa, to pewnie któreś z peryferiów nawala.
  • Poziom 12  
    Jak odłączę wyłącznik krańcowy to w ogóle nie chciała jeździć. Z fotokomórkami sprawdzę.
    Dzięki za pomoc
  • Poziom 10  
    A czasami nie masz ustawionej funkcji furtki??
  • Poziom 12  
    Centrala okazała się uszkodzona elektronicznie- przeciek obudowy spowodował zwarcie.
    Właściciel zdecydował się na wymianę.