Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic rocznik 91 1.4 gaźnik szarpie na zimnym silniku

09 Lis 2010 16:23 2548 1
  • Poziom 2  
    Witam,

od około roku mam problem z Honda Civic jak wyżej (przebieg 280 tys). Jest to model z dwoma gaźnikami, ozn. silnika D14A1. Przy temperaturach około zera stopni i poniżej występują trudności z uruchomieniem silnika. Jak już uda się go uruchomić, to pracuje jakby na 2-3 cylindrach, mocno kopci (w sumie to zawsze kopcił na ssaniu). Przy próbie przyśpieszania trzeba dać bardzo dużo gazu i na półsprzęgle bo inaczej się zadławi. Bardzo mocno szarpie, w zasadzie poniżej 4 tys. obrotów nie da się jechać z tego powodu.

Po dobrym nagrzaniu silnika objawy ustępują całkowicie

Dodam, że samochód jest wyposażony w instalacje LPG i zjawisko jest zarówno na benzynie jak i na gazie (na gazie oczywiście nie dymi).

Wymieniono: świece + przewody (komplet NGK), filtr powietrza - bez zmian
    Wymieniono kopułkę i palec rozdzielacza - mała chwilowa poprawa.
    Ustawiono zawory, dokonano pomiarów kompresji - wszystko OK.
    Mechanik twierdzi, że ostatnia nadzieja w aparacie zapłonowym. Niestety bardzo ciężko kupić odpowiedni typ aparatu.

Bardzo proszę o pomoc, jestem pierwszym właścicielem autka i ma ono dla mnie znaczenie sentymentalne.

Pozdrawiam serdecznie
    MN
  • Poziom 9  
    Moja honda (civic 92r. gaźnik) miała podobne objawy jak w/w, po jakimś miesiącu gasła już nawet w czasie jazdy i były problemy z odpaleniem. Jak się okazało padł czujnik hala w aparacie zapłonowym. Wymiana takiego elementu to chwila lecz są problemy ze znalezieniem go w sklepach.