Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woda na szybie od środka...

pitbul455 09 Lis 2010 16:33 6924 13
  • #1 09 Lis 2010 16:33
    pitbul455
    Poziom 10  

Witam serdecznie! Piszę ponieważ mam problem z parującą i mokrą przednią szybą od środka w Audi a3 rok 99. Problem jest dziwny ponieważ szyba została wymieniona ale przed moim zakupem a z moich oględzin nie znalazłem żadnego problemu z uszczelkami przy szybie. Co dziwne od dłuższego czasu nie pada a dzisiaj po dość słonecznym dniu szyba była zaparowana i skroplona. Przykładowo po burzy lub deszczu samochód potrafi stać całą noc i nie ma nic. Ostatnio jeździłem na Automat w climatroniku i klima wtedy chodzi cały czas a nie używałem jej tak wcześniej, czy może gdzieś się skraplać albo coś? czy jedynie czeka mnie wklejanie na nowo? ale jak by przepuszczała gdzieś do środka to było by widać (wydaje mi się) na podsufitce lub przy słupkach że jest wilgotne lub mokre. Pod podszybiem nie stoi woda ani również w środku wszędzie sucho bo sprawdzałem.

• #2 09 Lis 2010 17:35
    daw1217
    Poziom 21  

No najlepiej polac ta szybę dużą ilością wody jeszcze raz i dokladnie zobaczyć jeszcze bo jak nie leje to wkleili raczej dobrze jak możesz to wrzuc podszybie i jak będziesz lał woda zobacz czy tam źle nie wkleili jej

• #3 09 Lis 2010 18:58
    pitbul455
    Poziom 10  

Witam, wielkie dzięki za zainteresowanie się moim tematem, już sprawdzałem podszybie: czy woda nie stoi, czy przylega do szyby i filtr kabinowy suchy. Już naprawdę nie mam pomysłów, jak pojadę wkleić szybę która jest wklejona dobrze? no brak mi pomysłów, chyba że klima się gdzieś skrapla no bo tak to już nie wiem

• Pomocny post
    #5 09 Lis 2010 19:21
    lysy1980
    Poziom 29  

Z tego co czytam, to nie koniecznie musisz mieć problem z nieszczelną szybą. Masz normalną wilgoć w aucie którą naciąga wnętrze w nocy przez otwory wentylacyjne o tej porze roku, później auto stoi na słońcu przy zamkniętych szybach/szyberdachu, wilgoć paruje np z foteli, dywanów itd, nie ma którędy wydostać się na zewnątrz (ciepłe wilgotne powietrze unosi się do góry), więc odkłada się na przedniej szybie, nie ma jak wydostać się przez otwory wentylacyjne które zazwyczaj są umieszczone w dolnych partiach karoserii.

• #6 09 Lis 2010 20:12
    kwok
    Poziom 38  

i to właśnie jest to
    lekarstwo: jeździsz z uchyloną szybą i ogrzewanie na max i oczywiście powietrze z zewnątrz a nie z wewnątrz
    za jakiś czas wilgoć wyjdzie do takiego stanu że już nie będzie tak mocno parować
    metoda nieskuteczna jeśli jeździsz po kilka km tzn żeby zadziałało wnętrze musi się ogrzewać na dłuższy czas

• #7 09 Lis 2010 21:01
    pitbul455
    Poziom 10  

Cytat:
    Może bagażnik czymś załadowałeś tak że nie ma którędy powietrze wylatywać.
    Powiem szczerze że dałem parę drobiazgów ale po rogach tzn, w lewym nadkolu na górę subwoofera mały można to nazwać piórnik z bezpiecznikami, paroma kluczami, w drugim również parę drobiazgów a koło koła gaśnica i jakaś szmatka ale to chyba nie od tego.

Cytat:
    Z tego co czytam, to nie koniecznie musisz mieć problem z nieszczelną szybą. Masz normalną wilgoć w aucie którą naciąga wnętrze w nocy przez otwory wentylacyjne o tej porze roku, później auto stoi na słońcu przy zamkniętych szybach/szyberdachu, wilgoć paruje np z foteli, dywanów itd, nie ma którędy wydostać się na zewnątrz (ciepłe wilgotne powietrze unosi się do góry), więc odkłada się na przedniej szybie, nie ma jak wydostać się przez otwory wentylacyjne które zazwyczaj są umieszczone w dolnych partiach karoserii.
    Powiem Ci szczerze że zasługujesz na pomógł ponieważ chyba Twoja odpowiedz na temat chyba przedstawiła mój problem, wydaje mi się że chyba tego jest przyczyna. Generalnie sprawdzałem dywany i były suche ale mam jeszcze szmaciane dlatego one może tak łapią wilgoć, muszę teraz kupić gumowe dywaniki. Dziękuję za pomoc

• #8 09 Lis 2010 21:12
    daw1217
    Poziom 21  

No jak to nie pomoże to kup sobie pochłanicz wilgoci dobra rzecz w aucie szczególnie na ten sezon i zimę

• #9 09 Lis 2010 21:19
    pitbul455
    Poziom 10  

No ale widzicie żadnych nieszczelności nie znalazłem a jednak problem, no chyba że jednak gdzieś woda stoi a ja jej jeszcze nie znalazłem no ale przebadałem wszystko... Chyba że to było jakoś jednorazowo. Zobaczymy czas pokażę teraz będę się starał tą wilgoć wykluczyć np na noc będę zostawiał uchylone szyby i zawsze z rana na uchylonej przejeżdżał.

Cytat:
    No jak to nie pomoże to kup sobie pochłanicz wilgoci
    Mam coś takiego w domu, zakupię kostkę i w nocy będę kładł na fotel przedni a podczas jazdy włożę do bagażnika. Dziękuję wszystkim za pomoc.

• Pomocny post
    #10 09 Lis 2010 21:22
    ociz
    Moderator Samochody

Własnie w rogach są kratki wentylacyjne, pod tylnym zderzakiem i muszą być drożne bo to jedyne miejsce gdzie powietrze może wylatywać zwłaszcza w tak dobrze dopracowanym samochodzie jak A3.

• #11 09 Lis 2010 21:31
    BgBen
    Poziom 8  

Nie stosuj również na szybę od środka żadnych przeparatów przeciwpotnych, soli itp. Jeśli przypadkiem zastosujesz jakiś "dobry" preparat to nie pozbędziesz się ciągłego zaparowywania aż do wiosny.
    Przecieraj szybę jedynie szmatką bawełnianą (lub prawdziwe nanowłókna) nawilżoną ciepłą, przegotowaną wodą i wycieraj kolejną do sucha. Dobre są też ręczniki papierowe wielowarstwowe, najlepiej bezzapachowe.

• #12 10 Lis 2010 01:00
    miroix
    Poziom 19  

Albo po prostu nieszczelna nagrzewnica ? , i tylko przednia szyba ? niemożliwe musi mieć przeciek,suche dywaniki bo nie cieknie ciurkiem ,dostaje ciśnienia w czasie pracy i paruje wilgoć osiada

• #14 10 Lis 2010 16:26
    pitbul455
    Poziom 10  

kwok napisał:
    byłoby czuć zapach płynu w środku

Zgadza się kolego, nie czuć płynu jak i również nie ma żadnych ubytków w zbiorniczku wyrównawczym, to również mogę wykluczyć. Widocznie jest wilgoć w samochodzie i tego muszę się w jakiś sposób pozbyć co koledzy wyżej pisali.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME