Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HACK???

farfocel 29 Wrz 2004 06:39 838 2
  • #1 29 Wrz 2004 06:39
    farfocel
    Poziom 2  

Witam!!!
    proszę o rozwianie moich watpliwosci. mam dostep do internetu droga radiowa. niedawno dowiedzialem sie od znalomego ktory ma tez internet ta samo droga ze masz administrator ma mozliwosc podgladanie tego co robimy, co piszemy m.in. podglada nasze rozmowy przez GG itd. ma on uzywac programu o nazwie Gain ale ja takiego programu nie znalezlem przez wyszukiwarke google. czy moze byc to prawda? czy takie programy istnieją? jaki moze to byc program?? Jak się przed tym uchronic?

0 2
  • #2 29 Wrz 2004 10:51
    elektryk
    Poziom 42  

Adminowi i tak nie podskoczysz, chyba że być szyfrował wszystkie dane wysyłane przez sieć.
    PS nie wszystkie usługi wspierają szyfrowane połączenia.

0
  • #3 29 Wrz 2004 13:54
    Kolek
    Poziom 25  

Program o nazwie GAIN o ile mi wiadomo to jest to SPYWARE który sie może zainstalować na Twoim komputerze i potem wysyła informacje w celach raczej statystycznych o odwiedzonych stronkach. Natomiast administratorzy używają innych programów do kontrolowania pakietów i faktem jest że może to robić tylko po co ? Myślisz że administrator ma czas na to ? Osobiście bardziej bałbym się innych użytkowników, bo sam kiedyś jak byłem podłączony do sieci zbudowanej na hubach i miałem czas to sniffowałem i dużo z tak odczytanych pakietów można się było dowiedzieć.
    PS. Tak jak pisał Elektryk, przed tym się nie uchronisz, jedynie szyfrowanie bo administartor jest pierwszym po Bogu w systemie i wie o wszystko co się dzieje.

0