Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi M320 + GPRS + Irda + PC

Driver.s 29 Sep 2004 08:12 1734 13
    Driver.s
    Level 11  
    Witam !
    chciałem połączyć komputer z internetem przez GPRS tak abym mógł urzywać GG. może od początku:
    Mam komórke Mitsubishi M320 port podczerwieni podłączony do płyty głównej. podczerwień działa OK moge przesyłać obrazki i melodie :D . W telefonie GPRS też ustawiony i działa , ale chciałem połączyć komputer przez port podczerwieni tak aby internet a szczególnie GG działał przez GPRS. Łaczyłem się przez numer dostępowy ale wiadomo cena za 1 min jest wysoka 8O 8O a GPRS nalicza za przesłanie dane (na GG wystarczy).
    pomocy co jeszcze potrzebne jest aby się udało, jaki program i ustawienia?
    Pozdrawiam
    djtonka
    Level 25  
    Stary zainstaluj m320 jako standardowy modem na podczerwień (myslę że masz XP). To będzie działać tylko trzeba sie pobawić ustwieniami. Zależy jeszcze jaką masz sieć..
    Driver.s
    Level 11  
    Tak mam WIN XP i karte w sieci Idea (POP) ale czy napewno wystarczy w ustawieniach wina pogrzebać?? jeśli tak to możesz mi coś dokładniej opisać co i jak ustawić aby dzialał przez GPRS.
    z góry dzięki za wszelką ewentualną pomoc!!
    pozdrawiam
    djtonka
    Level 25  
    No najpierw musisz utworzyć nowe połączenie.Panel Sterowania => Połączenia sieciowe i telefoniczne.
    Wybieramy Utwórz nowe połączenie.
    Wpisujesz dowolną nazwę dla tworzonego połączenia oraz jako urządzenie wybieramy standardowy modem podczerwieni(GPRS) (w Windowsie XP najpierw wybieramy opcję Połącz z siecią Internet używając połączenia telefonicznego, klikamy Dalej, w kolejnym oknie wybieramy Chcę skonfigurować moje połączenie internetowe ręcznie..., a następnie opcję Łączę się przy użyciu linii telefonicznej i modemu). W kolejnym oknie w polu Numer telefonu wpisujemy *99***1#, natomiast pole Numer kierunkowy pozostawiamy puste.No i podajesz nazwę użytkownika i hasło jako:idea. Potem dalej i zakończ.
    djtonka
    Level 25  
    Potem klikasz na nim (na tym nowo utworzonym połączeniu) prawym przyciskiem i wchodzimy we Właściwości.
    Wybieramy modem(GPRS) i przechodzimy do zakładki Sieć. Zaznaczamy pozycję Protokół internetowy (TCP/IP), a następnie klikamy na przycisk Właściwości.
    Zaznaczamy opcje Uzyskaj adres IP automatycznie oraz Użyj następujących serwerów DNS.
    W polu Preferowany serwer DNS i Alternatywny adres DNS wpisujemy odpowiedni dla operatora adres:
    Idea: Preferowany DNS: 195.187.245.51; Alternatywny DNS: Pusty
    Następnie potwierdzamy przyciskiem OK i jeszcze raz OK.
    W przypadku systemu Windows XP należy w zakładce Zabezpieczenia wybrać opcję Zaawansowane oraz kliknąć przycisk Ustawienia.
    W okienku Ustawienia należy zaznaczyć opcję Zezwalaj na użycie tych protokołów a następnie zostawić zaznaczone tylko okienko Hasło nieszyfrowane PAP, kliknąć OK i OK-------------------------
    djtonka
    Level 25  
    jeśli tak zrobiłeś to będzie działać:) w razie problmów pytaj>pozdro
    Driver.s
    Level 11  
    witam!
    no niestery próbowałem i nic ciągle pokazuje że protokół PPP zakończył działanie (czy coś w tym stylu ) nie pamiętam dokładnego tekstu.
    Ale ustawiałem wszystko według twojego opisu i za chiny nie idzie.
    Co robie źle?? :cry:
    Ps. komputer się niby łączy
    djtonka
    Level 25  
    a spróbuj wejść we właściwości modemu i zaawanasowane i w pisac w "Dodatkowe polecenia incjalizacyjne" to: At+cgdcont=1,"IP","www.idea.pl" lub
    At^sgauth=1<cr><lf>At+cgdcont=1,"IP","www.idea.pl"
    djtonka
    Level 25  
    a spróbuj wejść we właściwości modemu i zaawanasowane i w pisac w "Dodatkowe polecenia incjalizacyjne" to: At+cgdcont=1,"IP","www.idea.pl" lub
    At^sgauth=1<cr><lf>At+cgdcont=1,"IP","www.idea.pl"
    Driver.s
    Level 11  
    jaki ten internet mały znalazłem na innym forum takie same odpowiedzi jak twoje ale najważniejsze że działa dzięki!!
    chociaż niewiem czemu działa tylko tlen a GG niechce się połączyć stronki też nie działają (a połączenie ustawione jako domyślne). Mi to nie przeszkadza ale ciekawe dlaczego ??
    jak by ktoś miał jakiś pomysł to proszę o podpowiedż
    Pozdro.
    djtonka
    Level 25  
    No mysle ze w GG wybrales to nowo utworzone połączenie? czyli tylko dial-up
    Driver.s
    Level 11  
    dokładnie tak i w przeglądarce też ale nadal nic.
    nawet tlen nie wyświetla strony z pocztą ani haseł przy wysyłaniu sms do idei.
    coś źle ustawiłem ale niewiem co. :cry:
    User removed account
    User removed account