Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolektory słoneczne - jakiej firmy?

yaiba 09 Lis 2010 19:53 3907 6
  • #1 09 Lis 2010 19:53
    yaiba
    Poziom 21  

Witam serdecznie.

Moje pytanie dotyczy zestawu kolektorów słonecznych 2 lub 3 płyty płaskie.

Proszę nie zaśmiecać wątku, że kolektory się nie opłacają, że kup próżniowe - szczególnie teoretyków, którzy takich zestawów nie posiadają a mają zazwyczaj na forach najwięcej do powiedzenia w dziedzinie sprawowania się kolektorów.

Wg moich przekonań warto kupić kupić zestaw solarny i zdecydowałem się na płaskie, ze względu na swoje właściwości, które mi odpowiadają.

Dylemat to wybór "rozsądnej" firmy. Nie mam zamiaru przepłacać za znaczek, badziewia za pół ceny też nie chcę.

Proszę o wypowiedzi osób, które takie zestawy mają i jak im się to sprawdza.

• Pomocny post
    #2 09 Lis 2010 20:05
    marekon
    Poziom 18  

Zrób przegląd firm ze swojego rejonu,rozpacz co mają w ofercie i wybierz które ci odpowiadają.I tak będzie musiał ci to ktoś zainstalować.Zawsze będą na miejscu gdyby się coś działo,popytaj miejscowych którzy mają już zainstalowane i będziesz miał wiedze w temacie.

• Pomocny post
    #3 09 Lis 2010 23:06
    zybie
    Poziom 30  

zgadzam się z kolegą marekon
    nie podam ci nazwy firmy bo te pewnie znasz a ja nie będę robił nikomu darmowej reklamy, badziewia nie kupuj. Zwróć uwagę raczej na solidną firmę instalacyjną żeby nie odstawiła fuszerki, już spotkałem się z solarem który przestał grzać wodę z prostego powodu wytopiły się rurki [ plastiki ]. Oczywiście naprawa gwarancyjna ale ile szkody po wylaniu glikolu szkoda gadać

• #4 11 Lis 2010 10:21
    yaiba
    Poziom 21  

Powiedzcie mi czy warto płacić za Viessmana czy jest coś tańszego godnego uwagi. Powiem szczerze, że ostatnio jakoś wyleczyłem się z przysłowiowych "mercedesów". Zamiast nowego passata można kupić skodę octavię z 20tyś taniej i lepiej wykonanej.
    Tak samo przypuszczam, że jest z kolektorami - dobra firma niekoniecznie każąca sobie płacić za znaczek...

Co do poprzednich postów - mieszkam w miejscowości ok 5tyś mieszkańców i będę pierwszym, który będzie to montował... :)

• #5 04 Mar 2011 07:22
    papuga70
    Poziom 11  

Ja posiadam kolektory próżniowe Heliosin AKT-30 i jestem bardzo zadowolony. Za sam zestaw w lipcu 2009 zapłaciłem 8250 pln , do tego doszły koszty instalacji 2000 pln. W tym okresie ceny zestawów solarnych innych producentów były o około 3000-4000zł większe(cena zestawu+ instalacja).

• #6 04 Mar 2011 07:40
    darek_wp
    Poziom 28  

Od 5 lat pracują u mnie panele hewalex i nie ma z nimi żadnych problemów. Spokojnie moge polecić.

• #7 04 Mar 2011 08:00
    yaiba
    Poziom 21  

Dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedzi.
    Będę montował zestaw Hewalexa z kolektorami płaskimi. Konstrukcję uniwersalną już mam bo będę montował na budynku gospodarczym. Resztę dokupię niebawem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME