Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP z allegro. Czy te systemy są w pełni legalne?

09 Lis 2010 21:21 2398 6
  • Poziom 15  
    Przeglądając allegro znalazłem Windows XP w niskiej cenie
    http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=4660&order=p&buy=1&change_view=1
    Chodzi mi np. o te po 100zł lub 105zł.
    Czy one są w pełni legalne? Czy normalnie można pobierać aktualizacje?
    I inne tego typu rzeczy związane z legalnością.
    Co o tym myślicie-czy opłaca się kupować takiego Windowsa?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To są wersje OEM systemu operacyjnego, przeznaczone dla komputerów "brandowanych" przez różne firmy. Taki system, przeznaczony dla komputera firmy "Kogucik", nie będzie legalny na komputerze, który złożysz samodzielnie.
    Ale być może coś się zmieniło w warunkach licencji OEM, od czasu gdy ostatni raz instalowałem XP OEM na nowym komputerze. A to było dawno temu. :-)

GM
  • Poziom 15  
    Gdzieś właśnie czytałem że teraz warunki się zmieniły.
    Taki system można sprzedawać z częścią komputera dla którego był przeznaczony system mogła być to np. pamięć ram,dysk a nawet myszka.
    Chciał bym się upewnić czy taki system mogę kupić i legalnie używać na swoim komputerze.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Możesz kupić taki system i spróbować zainstalować na swoim komputerze. Systemy OEM przeznaczone dla konkretnego producenta komputerów, nie wymagają wpisywania klucza przy instalacji i aktywacji systemu. Instalacja może się nie powieść, jeśli instalowany system wykryje np. inny typ model głównej niż ta, która jest stosowana przez producenta komputerów, dla którego system został przeznaczony.
    Jeśli kupujesz system w wersji OEM nie "brandowany", możesz go zainstalować na własnoręcznie zmontowanym komputerze, ale musisz wpisać klucz produktu i aktywować system. Zostanie on wtedy "związany" z Twoim komputerem, podstawą tego powiązania jest płyta główna.

GM
  • Poziom 15  
    Zastanawia mnie jedna rzecz w tych aukcjach a mianowicie:
    Cytat:
    ZAWARTOŚĆ:

Oryginalny,nośnik CD (zawiera SP2/3)

Certyfikat z kluczem w postaci naklejki

NOŚNIK JEST NOWY a licencja w dobrym stanie.

nie rejestrowany

nie aktywowany

gwarancja poprawnej aktywacji i rejestracji...

lub
    Cytat:
    ZAWARTOŚĆ:

- Oryginalny,nośnik CD (zawiera SP3)

- Certyfikat z kluczem w postaci naklejki

-NOŚNIK JEST NOWY a licencja w średnim stanie.

-nie rejestrowany

-nie aktywowany

gwarancja poprawnej aktywacji i rejestracji...

W części która mnie zaciekawiła zmieniłem kolor na czerwony.
    Licencje są używane, Ale kupuje je dużo ludzi, wiec można by było też kupić.
  • Poziom 27  
    Licencja OEM nie może być sprzedawana po uprzednim użytkowaniu (na co wskazuje cytat), jest przypisana do konkretnego komputera i kiedy on idzie do elektronicznego nieba, oprogramowanie OEM idzie razem z nim. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ja taki kupiłem i pewnego dnia przyszła policja i zabrała (kupiłem od Micro2000) - uważajcie. No i musiałem zeznawać godzinami w charakterze poszkodowanego.
    Był to windows xp prof.