Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf V centralny nie zamyka drzwi kierowcy

stawarzallegro 09 Lis 2010 21:23 8172 6
  • #1 09 Lis 2010 21:23
    stawarzallegro
    Poziom 12  

Witam mam problem z centralnym w Golfie V 2004r 5 drzwi nie zamyka mi drzwi kierowcy, reszta okej, poza tym nie działa sterowanie lusterka lewego i nie działa kierunek lewy w lusterku. Szyby i reszta okej. Nie chce w ciemno kupować zamka do drzwi bo auto kuzyna i nie chce mu robić kosztów. Nie wiem na których pinach i kolory kabli w drzwiach idzie sterowanie do silniczka który zamyka, nie mam schematu do golfa V,a od golfa IV nie pasuje chyba. na silniczku od szyb jest taki mały sterownik może on jest winien?

2 6
  • #2 10 Lis 2010 13:26
    don_rikardo
    Poziom 12  

Witaj !
    Sprawdż czy masa drzwi kontaktuje z masą karoserii samochodu. Taka usterka sugeruje że to może być brak masy. Kilka urządzeń w tych drzwiach padło na raz---to mało prawdopodobnme żeby tyle zasileń na raz miało przerwę. Sprawdż tę masę ---moze akurat.
    Pozdrawiam don_rikardo.

0
  • #3 11 Lis 2010 20:47
    leon0426
    Poziom 10  

witam jezeli dobrze pamiętam, to powinien być w dzwiach moduł przykręcany do silniczka od szyby, wpiete są do niego kostki, posprawdzaj na nich zasilania i jak kolega wcześniej wspomniał masy.

0
  • #5 21 Wrz 2011 21:01
    Sztorc Tomasz
    Poziom 13  

i jak się skończył ten temat z drzwiami mam identyczną usterkę podejrzewam że jest to wina kodowań ale jakie powinno ono być do tych drzwi ??

1
  • #6 24 Wrz 2011 21:06
    stawarzallegro
    Poziom 12  

witam, problem oczywiście rozwiązany do sterownika zamka, który jest zamontowany na silniczku od podnoszenia szyby, brakowało +12v ale niestety nie na tym głównym

Dodano po 5 [minuty]:

Przelotka w drzwiach okej, tam na tym kabelku zasilanie jest, później gdzieś ginie, nie szukałem przerwy bo nie miałem ochoty ściągać płata drzwi

Dodano po 1 [minuty]:

jak coś to pisz na priv i opisz co było robione itd

0
  • #7 04 Paź 2011 19:25
    mikulki-v6
    Poziom 1  

Jeżeli chodzi o ten problem z drzwiami kierowcy to trzeba sprawdzić cienki pomarańczowo-czerwony kabel od kostki w drzwiach kierowcy do sterownika.
    U mnie pomogło i działa jak powinno.

3