Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

windows ce problem ze skype

pidraf 09 Lis 2010 21:34 3016 8
  • #1 09 Lis 2010 21:34
    pidraf
    Poziom 12  

witam. kupiłem netbooka z windowsem ce6.0 oraz procesorem WM 8505 300MHz wraz z zainstalowanym skype i problem polega na tym ze nie mogę zalogować się do konta na skype ponieważ wyskakuje mi komunikat: Skype needs an internet connection to function. Do you want Skype to try to connect to the Internet through a cellurar connection? odp tak lub nie gdy nacisnę tak to potem i tak sie nie łączy. gdy nacisnę nie to zów pojawia się ekran, ktoś ma pomysł co z tym zrobić? skype wersja for pocketpc 2.0.0.51

0 8
  • #3 09 Lis 2010 21:53
    pidraf
    Poziom 12  

na przeglądarce mogę przeglądać strony wiec chyba tak :P

Wszystko inne chodzi, ale ja akurat potrzebuje tego sprzętu tylko i wyłącznie do skype.

natomiast w MSN przy próbie połączenia głosowego wychodzi coś takiego:

You cannot have a voice conversation with pidraf(malpa)wp.pl (E-mail Address Not Verified). This person needs one or more of the following: a computer sound card, version 4.0 or later of Windows Messenger, permission from his or her network administrator.

0
  • #4 10 Lis 2010 16:07
    pidraf
    Poziom 12  

Czy nikt mi nie pomoże?

0
  • #5 10 Lis 2010 19:22
    RastaMerol
    Poziom 8  

Cellular connection oznacza internet komórkowy, czyli taki który łączy ci się jak komórka z nadajnikiem i ciągnie pakiety. Klikając TAK potwierdzasz, że ma się łączyć z siecią komórkową w celu dostępu do neta.

A komunikat z MSN oznacza, że nie masz zweryfikowanego konta e-mail, poza tym potrzebujesz nowej wersji Messengera, karty dźwiękowej (sterowniki? niekompatybilny messenger z Twoim cudem?) i dostępu do neta uzyskanego od administratora.

0
  • #7 10 Lis 2010 20:07
    pidraf
    Poziom 12  

Sposób z linku nic nie daje, a co do posta wyżej to w końcu co mam zrobić?

0
  • #8 10 Lis 2010 21:01
    RastaMerol
    Poziom 8  

Wejdź na stronę MSN, zweryfikuj swojego maila wchodząc na niego, lub zrób nowe konto w MSN
    Ściągnij z internetu i zainstaluj najnowszą wersję Messengera dla Win CE 6.0
    Zaktualizuje sterowniki do dźwięku (o ile coś takiego w winCE istnieje), podłącz się do neta na 100%

A co do Skype, spróbuj ściągnąć nową wersję i próbować różne możliwości połączenia

Btw. jak się łączysz z netem? WiFi, kabel? Spróbuj w ustawieniach Skype pogrzebać, może tam masz opcję którego połączenia program ma używać.

Za ile można dostać takiego netbooka?

0
  • #9 10 Lis 2010 21:32
    pidraf
    Poziom 12  

Łącze się raz przez wifi raz przez kabel i zawsze to samo. w opcjach w zasadzie nie ma nic z połączeniem skype. Co do aktualizacji to właśnie nie mogłem znaleźć żadnej strony z której można to ściągnąć, gdybyś miał taki plik to wyślij na leszek(malpa)poczta.pidraf.pl. taki netbook kosztuje 260-360 zależy czy z pl czy z chin. Co do msn to weryfikacja konta nie ma znaczenia, bo inni mogą do mnie dzwonić na pidraf(malpa)wp.pl. a z tego netbooka nie...Co do sterowników do karty dźwiękowej to tez nie znalazłem nic takiego. ;) Ja z takim systemem miałem do czynienia tylko przy instalacji automapy w navi, więc za wiele o nim nie wiem ;/

0