Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Acer Aspire 7520 wyłączający się

09 Lis 2010 21:42 5003 7
  • Poziom 9  
    Witam!Mam taki problem z laptopem Acer Aspire 7520,który po podłączeniu do zasilania i włączeniu przycisku power włącza się i świeci na zielono ,kontrolka zasilania również na zielono,kontrolka dysku mignie na zielono i za chwilę gaśnie, kontrolka Wi-Fi na pomarańczowo też na chwilę i gaśnie,wiatrak włącza się na chwilę i wyłącza.Trwa to 5 sek i w kółko to samo,wiatrak już się nie kręci ,przycisk power nie reaguje na nic ,nawet nie można go wyłączyć tylko poprzez odłączenie zasilania.Także post biosu nie pokazuje się,czarny ekran.Kombinacja klawiszy Fn+F4 też nie reaguje.Wyjąłem pamięć ,dysk, które są sprawne i ta sama sytuacja bez nich.Ma zainstalowany Windows XP.Co może być tego przyczyną?
    Na You Tube znalazłem filmik dokładnie pokazujący mój problem z Acer Aspire 7520:
    http://www.youtube.com/watch?v=1WMuee2xivM
  • Poziom 29  
    Wygląda na uszkodzenie BGA tym bardziej, że laptop jest na wadliwych układach Nvidii. Naprawa tylko przez wymianę uszkodzonego chipu na poprawioną wersję +09. Jeśli się na tym nie znasz pozostaje serwis :/
    Czasem w laptopach Acera występował problem z procesorami możesz spróbować go podmienić.
  • Poziom 9  
    A naprawa tego chipu w serwisie ile może kosztować? Mieszkam w Poznaniu.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Proszę sprawdzić napięcie na bateryjce biosu.
  • Poziom 9  
    Wcześniej szukałem przy gniazdach Ram styków J3 w celu resetu biosu ale tam jest tylko J1. I nie mogę znaleźć.
  • Poziom 9  
    Napięcie na bateryjce biosu wynosi 2,92 V
  • Poziom 11  
    Witam kolego mam taki sam problem ze swoim Acerem i jestem ciekawy jak poradziłeś sobie z tym problemem ?
  • Poziom 9  
    Witaj! Najpierw w serwisie była próba reballingu karty graficznej ,niestety nic to nie dało,gdyż nadal windows się nie ładował. Dopiero wymiana płyty głównej dała efekt że wszystko gra. Koszt zakupu i wymiany płyty głównej w Poznaniu 550zł. Pozdrawiam