Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Linksys PAP2T i Netia - problem z fon24.pl

09 Nov 2010 22:25 1849 1
  • Level 2  
    Witam,

Szukam po internecie rozwiązania, ale nie mogę nic znaleźć.

Netia dostarczyła mi router Zyxel P2606R-D1A (firmware netia) udało mi się z niego odczytać najważniejszą rzecz jak hasło do usługi fon24. Potem kupiłem drugi router od Netii Pirelli A223G, który ma chyba wszystkie takie same nastawy jak Zyxel.

Chciałem teraz podłączyć inny swój router - Linksys WAG200G i bramkę VOIP Linksysa PAP2T do usługi Netii fon24.

Router WAG200G łączy się poprawnie z internetem Netii ADSL. Ale problem jest gdzieś indziej.

Po skonfigurowaniu bramki PAP2T na proxy.fon24.pl, port 5060, outbound proxy, użytkownik i hasło zczytane z Zyxela - niestety pojawia się pierwszy problem. Bramka poprawnie rejestruje się w usłudze fon24, gdy dzwonię bramka i netia łączą mnie z wybranym numerem, ale niestety nic nie słyszę w słuchawce - natomiast mnie słychać.

Drugi problem to gdy ktoś dzwoni do mnie niestety numer jest nieosiągalny.
    Jeżeli chodzi o router i przekierowanie portów na bramkę wewnątrz sieci chyba zrobiłem wszystko poprawnie. W akcie desperacji nawet zrobiłem ją jako DMZ, ale z tego co mi się wydaje to gdy.

Jeżeli chodzi o sprzęt to jest w 100% sprawny, bo w dokładnie tej samej konfiguracji, ale na usłudze Freeconet wszystko działa poprawnie. Można dzwonić do mnie, ja mogę dzwonić i wszyscy wszystkich słyszą.

Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie popełniłem błąd, czy może to Netia jest taka nieprzyjemna i blokuje dostęp do voip wyłącznie ze swoich routerów?

Rafał
  • Level 17  
    Witam. Sprawdź jaki zakres portów RTP masz ustawiony w Linksysie. Powinien pokrywać się z zakresem używanym przez Netię.