Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nieszczesny easytronic corsa c 1.3 cdti przekładka i problem

arek261187 09 Nov 2010 22:45 13635 21
    arek261187
    Level 10  
    witam
    posiadam corse c 2005r 1.3 cdti easytronic :cry:
    Zabrałem sie za przekładke na manual.Problem pojawił sie z elektronika a mianowicie jak obejsc sterownik skrzyni pali sie auto z kluczem no i nie odpala ??? POMOCY
    cnicers
    Level 12  
    Witam
    Nie wystarczy w kompie silnika przestawić skrzyni biegów z easytronica na manualną?

pozdr.
    c.
    arek261187
    Level 10  
    Został wyłoczonyautomat a włoczony manual opcomem ale i tak musiał zostac sterownik zamontowany na skrzyni inaczej auto nie odpala i tu pojawia sie problem jak go usunoc
    cnicers
    Level 12  
    Witam
    Może problem tkwi w napięciach jakie wychodzą z tego sterownika?- tylko sugeruję ponieważ osobiście nie przekładałem tego nigdy, (trzeba też dołożyć wyłącznik od sprzęgła)

P.S. co się działo z easytronikiem, że nastąpiła wymiana?

pozdr.
    c.
    arek261187
    Level 10  
    Wszystko jest zrobione po orginale wszelkie czujniki na pedałach a nawet czujnik biegu wstecznego ogulnie zajmuje sie przekladka z automata na manual np.corsa c , meriva prowadze czesci do opla corsa c,d meriva,zafira,astra 2,3 ,
    Kupiłem auto z uszkodzony automatem wyswietlał F i nie zapalał wiec przerobiłem na manual i po sprawie nie pala sie zadne błedy nic po zatym ze musi zostac sterownik easytronic a pozatym bez kłopotów
    cnicers
    Level 12  
    Witam

A odpala jak zmostkujesz przekaźnik od rozrusznika?

pozdrawiam
    c.
    arek261187
    Level 10  
    Tak zapalał ale niewiem kture kable zmostkowac od sterownika
    milejow
    Level 43  
    Nie od sterownika tylko na pozycjonerze od automatu
    Resist_34
    Level 25  
    Moje nieśmiałe spostrzeżenie...
    Ostatnio miałem do czynienia z taką Corsą-kiedyś najwyraźniej bita,teraz m.in.nie zapala,na wyświetlaczu kreska "-"a OP-COM sygnalizuje brak komunikacji CAN z s.ABS,s.silnika,s.skrzyni)
    Była przerwa na tej szynie-między modułem kontroli nadwozia a sterownikiem skrzyni.
    Przy czym sama szyna idzie najpierw z modułu kontroli nadwozia do sterownika skrzyni,od niej "leci" do sterownika ABS i kończy swój bieg w sterowniku silnika.
    Wszystkie sterowniki są połączone równolegle pod warunkiem,że wtyki poszczególnych modułów są wpięte w swoje sterowniki-innymi słowy,CAN jest mostkowany w środku każdego sterownika-więc może wystarczy zmostkować CAN na wtyku easytronic i ominąć ten sterownik
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie pali z klucza bo nie masz masy na przekaźniku.
    arek261187
    Level 10  
    Z kluczyka odpal normalnie ale chce usunoc z auta sterownik od easytronica jakos go obejsc tylko nie wiem jak a poza tym auto odpal jezdzi be kłopotu
    goldwinger
    Jak odepniesz sterownik to wtedy nie odpala? (bo nie wiem czy dobrze Cię rozumiem)
    arek261187
    Level 10  
    Jak odepne sterownik to dokładnie nie odpala i pali sie auto z kluczem a po podpieciu wszystko gra
    gregoriano_k
    Level 2  
    Polacz pin 61 z 54 oraz 63 z 56 we wtyczce a sterownika easytronica. Komunikacja can powroci ;) (zielony do zielonego; bialy do bialego)
    arek261187
    Level 10  
    Jezleli tak jutro zabieram sie za robote odpowiem czy wszystko gra
    goldwinger
    CAN powróci sterowniki nie będą się pluły z błędami ale to nie zmieni faktu włączenia rozrusznika.
    gregoriano_k
    Level 2  
    w kwestii rozrusznika zworka 46 i 48 pinu znowu wtyczki a easytronica.
    goldwinger
    и все будет хорошо :)
    arek261187
    Level 10  
    JESZCZE NIE ROBIŁEM Z BRAKU CZASU ALE ROZUMIEM ZE SAM PRUBOWAŁES I SIE UDZAŁO ? A JAK ROZWIOZAŁES PROBLEM Z WSTECZNYM ?
    gregoriano_k
    Level 2  
    Co do światła cofania to zapewne kodowanie UEC na manuala i podciagniecie instalki pod włącznik. :D
    aule
    Level 2  
    Kolego arek261187 i jak z tą przekładką na manuala?

Udało się? Ja mam problemy z Merivą również z nieszczęsnym easytronic ...

Zastanawiam się gdzie mógłbym znaleźć kogoś i jaki byłby koszt takiej przeróbki. Na necie widziałem, że części do przekładki kosztują 500zł, pytanie ile robocizna?

Druga sprawa, czy po takiej przeróbce można wyjąć sterownik i go sprzedać?

To samo odnośnie mechanizmu wybieraka - też da się to później odmontować i sprzedać jako używkę?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
    arek261187
    Level 10  
    Corsa zrobiona wszystko działa połoczenie kabli jak pisał gregoriano_k.Dziekuje za pomoc