Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet/aktualizacje windowsa/brak połączenia

10 Lis 2010 16:38 1096 5
  • Poziom 8  
    Witam!
    Znajomy ma problem, a ja nie mam żadnych pomysłów.... Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Kupił nowy komputer. O dziwo działa xD. Internet też działa. Działa ale niestety tylko w przeglądarkach... chciał zaktualizować windowsa i mu wyskakuje błąd połączenia? Jak zmienił internet (sąsiad mu pożyczył dla sprawdzenia) to normalnie aktualizacje ściąga i pobiera. Jego domyślny dostawca powiedział że wszystko jest OK bo internet jest i to wina kompa. No ale dziwne że na innym internecie normalnie pobiera. Wie ktoś co to może byc?
  • Poziom 19  
    Witam.
    Sprawdź, czy nie ma ustawionego połączenia przez proxy, opcje internetowe->ustawienia sieci LAN->serwer proxy
    pozdrawiam
  • Poziom 8  
    proxy wyłączone są wyłączone. Jedynie jest chyba to że dostawca neta zablokował port ktory jest uzywany przy aktualizacjach>?
  • Poziom 19  
    Witam.
    A czy inne usługi poza www działają? Chodzi mi o gadu-gadu, tlen, połączenie z jakimś serwerem ftp nie przez przeglądarkę itp.
  • Poziom 8  
    reszta działa. tylko aktualizacje nie. moze da sie jakos zmienic domyslny port??
  • Poziom 19  
    A spróbuj zaktualizować przez stronę windows update (http://update.microsoft.com) bo wygląda na to, że dostawca zablokował ruch wychodzący na port aktualizacji automatycznej microsoftu, a tego już nie zmienisz bez interwencji u tego dostawcy.
    pozdrawiam