Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boombox LG CD-3230AX - przełącznik

10 Lis 2010 16:55 2420 5
  • Poziom 9  
    Witam.

Mój przełącznik uległ uszkodzeniu bardzo poważnemu przez co nie mam możliwości zmiany funkcji boombox-a. Mam problem z rozszyfrowaniem tego przełącznika wiec zwracam się do was z prośbą o pomoc. Jest to przełącznik którym ustawia się funkcję (CD, FM, AM, TAPE) radiomagnetofonu. Jeśli jest to możliwe to proszę o rozpoznanie i podanie nazwy tego przełącznika.

P.S. Dołączam zdjęcie które jest niezbędne.

Daję "+" za pomocne odpowiedzi. :D

Boombox LG CD-3230AX - przełącznik

Czy nikt nie wie co to jest za przełącznik?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Przełącznik wygląda tak, jakby był po próbie lutowania i został przegrzany do tego stopnia, że blaszki roztopiły obudowę.
    Nie wiem, czy taki można było by nabyć w sklepie. Może podobny i spróbować zregenerować. Jest również opcja zastępcza- wylutować przełącznik, rozrysować sposób przełączania i zastąpić innym, zamontowanym w innym miejscu boomboxa.
    Przełącznik ten połączyć przewodami z lutami na płytce.
    Każdy elektronik amator zrobi to bez problemu.
    Oddanie do serwisu może być nieopłacalnym krokiem.
    Inną opcją rozwiązania problemu to kupno na Allegro identycznego- uszkodzonego.
  • Poziom 17  
    Przełączniki najczęściej nadpalają styki w pozycji włączonego CD, tu jest duży pobór prądu. Wylutuj przełącznik, rozbierz go i zamień miejscami styki, które są przełączane( takie malutkie zworki wewnątrz przełącznika) o ile jeszcze upalona zworka się nadaje, styki przeczyść i zmontuj z powrotem, może coś z tego wyjdzie.Najlepszym wyjściem jest wymiana zworki z innego przełącznika.
  • Poziom 12  
    Witam! Symbol tego przełącznika to YL00840004 MISUNG NON DC15V 0 , na schemacie oznaczony jako SW102.