Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL-2035 po kilku kartkach drum i paper error

Matras 10 Lis 2010 18:42 10964 7
  • #1 10 Lis 2010 18:42
    Matras
    Poziom 12  

Mam taki problem z drukarką jak w tytule, po wydrukowaniu kilku kartek pod rząd (ok 5-10) zacina kartkę i zapalają się 2 dolne diody: Drum i Error (Paper). Po ponownym włączeniu znowu można kilka stron wydrukować ale problem powraca.
    Wg strony testowej bęben jest jeszcze ok - 65,5%. Ktoś ma jakieś pomysły?

• Pomocny post
    #2 10 Lis 2010 20:51
    krakarak
    Poziom 38  

Jeśli zacina kartki losowo to najważniejszą sprawą jest przeczyszczenie gumowych rolek oraz zmiana papieru na inny. Dobrze jest też przed włożeniem porcji papieru do podajnika przekartkować go na kilka sposobów, aby uniknąć efektu sklejania się kartek spowodowanym składowaniem ryz na stosie.
    Kod błędu wskazuje na zabrudzony drut - postępowanie wg tej strony: http://welcome.solutions.brother.com/BSC/publ...l?reg=eu&c=eu_ot&lang=en&prod=hl2035_eu&Cat=7 .
    Ale często jest to myląca informacja, z mego doświadczenia wiem, że komunikat o czyszczeniu "drutów koronowych" związany jest z niskim poziomem toneru w kartridżu.

• #3 10 Lis 2010 22:03
    Matras
    Poziom 12  

kolego trafiłeś z diagnozą problemu :) dzięki wielkie

• #4 13 Maj 2012 16:55
    korek1
    Poziom 14  

Odświeżę trochę temat.
    Zapala mi się Drum i Error. Sprawdzałem na brotherze 7010 - podmieniłem bęben- i mam to samo. Zmieniałem tonery i nic nie pomogło.
    Wyczyściłem cały moduł bębna demontując jego na prawie części pierwsze - bez zmian.
    Zakupiłem nowy wałek jaki znajduje się w bębnie - po wymianie bez zmian :(

Czasami uda mi się wydrukować kartkę jak tylko włączę drukarkę. Wydrukowałem test drukarki i mam zużyte jedynie 23 % bębna i ok 10 k stron.

Pytanie:
    Jeżeli wymieniłem element światłoczuły - wałek- to co jeszcze może być powodem błędów ?

Moderowany przez rys57:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Link skasowano.

• #5 13 Maj 2012 19:02
    krakarak
    Poziom 38  

Drukarka nie ma oczu i nie wie, że cokolwiek w niej wymieniono, trzeba ją o tym poinformować. Np. samo nasypanie tonera do kartridża nic nie zmieni, drukarka nadal będzie sygnalizować jego brak.
    Identycznie jest po wstawieniu nowego bębna - trzeba drukarkę o tym poinformować. W Brotherach jest to pięknie opisane na ich stronach internetowych, szukaj "wymiana bębna" lub "change drum".

• #6 13 Maj 2012 20:51
    korek1
    Poziom 14  

Zrobiłem reset bębna. Tutaj Link
    Wydrukowałem stronę testową i mam 100% na bębnie. Chciałem wydrukować około 5 kartek i znowu mam Drum i Error jakiś pomysł ?
    Czy wałek światłoczuły powinien być w tonerze tzn po wyjęciu tonera z bębna ma czarny nalot z toneru ?

• #7 13 Maj 2012 22:05
    krakarak
    Poziom 38  

Po wyjęciu zespołu drukującego z drukarki a następnie z niego kartridża bęben ma czysty. Jeśli jest uwalony tonerem to znaczy, że proszek jest do kitu i należy go wysypać a kartridż porządnie przedmuchać i zasypać właściwym tonerem przeznaczonym do tego modelu. No i oczywiście należy pamiętać o przestawieniu resetera w kartridżu na właściwą pozycję - inaczej drukarka będzie nadal uparcie twierdziła, że proszku nie ma.
    Jeśli chodzi o odczyt kodu błędu: http://welcome.solutions.brother.com/BSC/publ...18.html?reg=eu&c=eu_ot&lang=en&prod=hl2035_eu .
    Po uzupełnieniu tonera ( proszkiem dedykowanym ), przestawieniu resetera, należy kilka razy przesunąć ten plastikowy szpindelek na zespole drukującym i pozostawić we wskazanym strzałką miejscu. Należałoby też wcześniej - gdy bęben jest wyjęty - pędzelkiem wyczyścić taką metalową siateczkę oraz cienki drucik ponad nią ( służą do właściwego naładowania bębna napięciem ).

• #8 23 Maj 2012 19:51
    korek1
    Poziom 14  

Rozebrałem jeszcze raz, wszystko wyczyściłem dokładniej ( wcześniej też to robiłem ale drucik potraktowałem po macoszemu) i teraz gra i hula aż miło. Dziękuje za pomoc :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME