Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router a sieć akademicka - Belkin - G WIRELESS F5D7234-4-H V

10 Lis 2010 20:07 3090 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Mój problem wygląda następująco: Mieszkam w akademiku. Ponieważ mamy jeden adres ip na pokój administrator kazał nam kupić router. Kupiliśmy firmy Belkin - G WIRELESS F5D7234-4-H V5. Jednak każda próba konfiguracji zawiodła. Podczas konfiguracji z płytki należy podać typ sieci(stałe IP, dynamiczne itd). Próbowałem każdej opcji chociaż wiem, że mamy stałe. Po wpisaniu danych do stałego dioda 'modem' jest zielona ale dioda 'internet' miga na czerwono. Jak należy go poprawnie skonfigurować w takiej sieci?
    Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
  • PCBway
  • Admin grupy komputery
    Kabel sieciowy wpięty w port WAN?
    Administrator sieci nie blokuje adresów MAC?

Połączyć się komputerem, sprawdzić jaki adres otrzyma (IP, Maska, Bramka, DNS) i te same wprowadzić w router.

Podsieć routera ustawić na innej puli adresów IP.
  • PCBway
  • Poziom 2  
    Kabel sieciowy podpięty do portu oznaczonego modem. Reszta to porty wyjściowe. Z tymi danymi dokładnie tak zrobiłem. Po wykonaniu tego dioda moden jest zielona a dioda internet miga na czerwono i dalej nie ma dostępu do internetu
  • Admin grupy komputery
    A co z adresem MAC? Router ma możliwość klonowania, wpisz tam MAC karty sieciowej komputera.

router a sieć akademicka - Belkin - G WIRELESS F5D7234-4-H V
  • Poziom 2  
    Na płycie dołączonej do routera nie ma takiej opcji. Czy ten model obsługuje klonowanie a jeżeli tak, to jaką aplikację należy pobrać?

pozdrawiam
  • Admin grupy komputery
    Na jakiej płycie? Masz wejść w opcje routera przez przeglądarkę internetową, pokazałem Ci nawet screen z tej zakładki.
  • Poziom 2  
    Ok, już wszystko działa :) dzięki za pomoc :)