Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Verifin dmi Pool data Pomocy!!!

10 Lis 2010 22:56 2312 17
  • Poziom 9  
    Witam otóż borykam sie z moim konputerem juz 3 tydzień i nic . Juz wyjaśniam otyz od podłączenia drugiego dysku do komputeraa zawiesił się komputer wienc go zresetowałem i tu kłopot bo przy ładowaniu wyświetla sie komunikat VERIFING DMI POOL DATA ... I stoi próbowałem wszystkiego formatowałem cały dysk komendy Boofix i fixmbr nie pomaga a dzis przełom sformatowałem dysk i poszedłem do pracy wracam a ty wyświetla mi sie instalacja dysku lecz po restarcie to samo Komputer był wlonczony 8 godzin i dopiero zaskoczył .? ,bateryjka była wyciągnieta i zostawiny na jeden dzin i nic. Dodam iz na zasilaczu i płycie głownej krazy prandu i nie moge go dotknąć ..Bardzo prosze o pomoc sam nie dam rady czy komputer nadaje sie na złom .?

Proszę poprawić niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Verifin dmi Pool data Pomocy!!! Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
  • Poziom 11  
    Sprawdź czy zworki na dyskach są prawidlowo ustawione. Jeśli dyski są na jednej taśmie to jeden ma być Master, drugi jako Slave.
  • Poziom 9  
    Teraz mam jeden dysk i zawsze działał bez zworki jakes pomysły .?
  • Poziom 11  
    Czy po zupełnym odłączeniu dysków i napędów nadal występuje problem?
  • Poziom 27  
    Witaj.
    Jeśli bez dysku wywali komunikat o braku systemu, to podłącz dysk (koniecznie jako master - chyba, że to inne ustrojstwo jak IDE), sprawdź w BIOS'ie ustawienia dysku lub ew. ustaw AUTO Detection. Jeśli zobaczy dysk to spróbuj wgrać system jeśli nie to możesz popróbować z jakimś systemem LIVE i programem diagnostycznym (MHDD)

Ewentualnie jeśli możesz odpal system z "dyskietki" (pendraka lub CD) i zapuść jakiegoś testera całego systemu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Gdy odłoncze dysk i napend nie załancza sie wgl monitor ; /

a co do dysku to w biosie jest ustawiony naa master ale nie mam tej zworki na dyskuu nigdy nie miałem .. Jesli chodzi o inne systemy to przy ubuntu czarny ekran i nic sie nie dzieje . dziwi mnie tylko to ze jak dotknie zasilacza to raz razi prądem a raz nie to bardzo dziwne

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeżeli stoi na VERIFING DMI POOL DATA ... to trzeba w BIOSie zresetować DMI.
    Jeżeli to nie pomoże to do wymiany kość biosu.
  • Poziom 27  
    Pożycz od jakiegoś kumpla PEWNY czyli sprawny zasilacz i podaj PEŁNĄ konfigurację sprzęty, czyli co masz i co z tym robiłeś, nie na zasadzie, że coś docisnąłem.
  • Poziom 9  
    w Biosie nie ma opcji zresetowania DMI ; / a wyjecie bateri nie pamoaga ; (

Tu daje linka
    http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ma69vm-s2_10.html
    jest to zintegrowana płyta głowna

Model zasilacza to FEEL-350ATX
    1gb - Goodram

-wgrałem nowy bios
    -Całkowity format dysku
    -wyciongniecie bateryjki
    -komendy fixboot i fixmbr oraz chkdsk
    -wsadzenie ramu do innego slotu
    nic z tych czynosci nie skutkujee . Dodam ze prond nie jest nie tylko na zasilaczu ale i na dosłownie wszyskich podzespołach jakies pomysły .?
  • Poziom 27  
    A czy masz ten zestaw podłączony do gniazda z uziemieniem (zerowaniewm)?
  • Poziom 9  
    tzn jest gniazdoo z takim bolcem ale to nie dajee ;// a jutroo ma przyjsc jakis tam kierownik i to uziemienie zrobić . ale mi się cos nie wydaje ze to przez to dzis w sumie zaskoczył chociaz przy restarcie znowu to samo
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Arnator, DOŚĆ!
    Za zlekceważenie polecenia moderatora i porażające niechlujstwo w pisaniu postów dostajesz ostrzeżenie. Nie zwalnia Cie to z obowiązku niezwłocznego poprawienia wszystkich swoich postów.
  • Poziom 27  
    W takim razie wstrzymaj się do wizyty elektryka, życzę powodzenia ale myślę, że możesz liczyć się z "pewnymi kosztami" tego "posiadania prądu" na wszelkich podzespołach.
  • Poziom 9  
    jeszcze jakieś sugestie .? Jutro jak bd mial to uziemienie to napisze czy coś się wydarzyło
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Arnator, zobaczymy komu pierwszemu się znudzi. Za uporczywe lekceważenie poleceń moderatora otrzymujesz kolejne ostrzeżenie oraz blokadę możliwości pisania na forum do 20.11.2010. Po upłynięciu nałożonej na Ciebie kary masz obowiązek niezwłocznego wykonania poleceń moderatora.
  • Poziom 30  
    jankolo napisał:
    nałozonej
    Hihi moderatorzy też jednak robią błędy, brak kropeczki nad 'z'.

A na poważnie.
    Czy przypadkiem płyta nie zatrzymuje się po Verification DMI Pool Data na bootowaniu.
    Wiekszość płyt, jako pierwsze ma domyślnie ustawiony start z dyskietki, jeśli nie ma podłączonego czytnika, a nie jest on w biosie wyłączony może trochę pomyśleć zanim pójdzie dalej.
    Więc wyłącz kontroler FDD, oraz zmień First Boot Device na HDD lub CD-ROM, co wolisz.
  • Poziom 1  
    Witam na nowo ,otóż
    First Boot na HDD
    Second boot na CD-ROM
    Stacji dyskietek wo gule nie mam podleczone
    Teraz trochę inna sprawa cały czas był włączony a teraz pokazał się czarny ekran a nad ranem uruchomił sie system ,ale nie miałem podłączone myszki więc nic nie mogę zrobić a jak go zrestartuje to pewnie znowu bd miał problem .Jakieś pomysły .?

Moderowany przez DriverMSG:

Regulamin pkt. 5 - Blokada konta.
    Temat zamykam do dnia odblokowania konta. Autora tematu proszę o zgłoszenie się do moderatora w dniu 21.11.2010.