Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik zużycia energii Pafal 16EC3gr-migająca F3

10 Lis 2010 23:26 13892 10
  • Poziom 10  
    Od dwóch tygodni mam założony licznik trójfazowy zużycia energii elektrycznej
    firmy Pafal typ 16EC3gr.Do sieci trójfazowej jest podłączony tylko podgrzewacz przepływowy o mocy 21KW.Do sieci 220V mam osobny licznik.Na wyświetlaczu licznika 16EC3gr są oznzczenia faz tzn.F1,F2,F3.Od paru dni F1 zaczęła migać(pulsować).
    Jak załączę podgrzewacz chociaż na parę sekund to przestaje ale po jakimś czasie znowu miga.Proszę o podpowiedz co może być przyczyną?
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedz.Z zamieszczonej instrukcji nie dowiedziałem się dlaczego pulsuje F3.W umowie z zakładem energetycznym mam ustalony pobór mocy 16,5KW.
    Przepływówka ma około 21KW.Czy te pulsacje F3 nie wskazują przekroczenia mocy umownej.Jak to jest?Jeśli tak to będę musiał zakupić podgrzewacz o mniejszej mocy.Ale jaki?Dioda pulsująca jest ok.Przy poborze prądu sobie mruga a jak nic nie załączam to nie pokazuje poboru.Jeśli ktoś odpowie to z góry serdecznie dziękuję.
  • Poziom 22  
    Chyba chodzi o L1 L2 L3 ?
  • Poziom 10  
    Dziękuję za fatygę i zainteresowanie moim tematem.Chodzi właśnie o te symbole.
    Tak jest wszystko dobrze.Licznik nie wykazuje żadnego błędu.
  • Specjalista elektryk
    Wskaźniki L1 L2 L3 pokazują obecność napięcia na zaciskach licznika na poszczególnych fazach. Brak jednej L-ki oznacza brak lub zbyt niskie napięcie na tej fazie. Pulsowanie może oznaczać że napięcie oscyluje blisko progu włączania/wyłączania tego wskaźnika.
    Bardzo możliwe, że w instalacji przedlicznikowej (lub nawet w linii zasilającej) występuje słaby styk i na licznik nie przychodzi pełne napięcie. Zastanawiające jest jednak, że wskaźnik przestaje migać pod obciążeniem - raczej powinno być odwrotnie.
    Tak czy owak nie zaszkodzi zmierzyć impedancję pętli zwarcia. Jeżeli na którejś fazie wynik będzie znacznie odbiegał od pozostałych, trzeba będzie tego poszukać.
  • Poziom 10  
    Zmierzyłem napięcie pomiędzy zerem i każdą z faz.
    Wychodzi tak 220v,210,210
    Dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam!
  • Specjalista elektryk
    Mierzyłeś na jałowo czy pod obciążeniem? Zrób jedno i drugie
  • Poziom 10  
    Jesteś b.miły że poświęcasz mi tyle czasu.Pomierzę co się da i postaram się skontaktować.Dziękuję.
  • Poziom 22  
    Sprawdź czy masz wszystkie fazy. Lampka miga wtedy kiedy brakuje jednej z w/w faz. A ja zapytam jeszcze z ciekawości: kolega ma podgrzewacz przepływowy o mocy 21kW a moc umowna jak kolega powiedział 16,5kW. Jak to działa ? Bezpieczniki drutowane ? Ten licznik posiada rejestr mocy maksymalnej tak więc jak kolega przekroczy moc umowną to on to zarejestruje.
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za pomoc w wyjaśnieniu problemu.
    Pozdrawiam!