Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Acer 6920G problem z mikrofonem

10 Nov 2010 23:47 4135 7
  • Level 17  
    Witam
    Po zmianie systemu na win 7,brak jest możliwości używania mikrofonu ( Skype , Ulead Vs itp. ) Nie mam pewności jak było wcześniej ponieważ kupiłem go z Vistą i nie sprawdzałem. Mikrofon jest widoczny w tych programach - można go wybrać do pracy, natomiast brak jest jakiegokolwiek głosu w teście Skype lub nagraniu w Ulead. Rejestrator Windows też po nagraniu pliku odtwarza ciszę - zabawne bo powstaje po 7 sekundach plik ok 110kb i go odtwarza media player - tylko co odtwarza ? Czy możliwe że są uszkodzone oba mikrofony ( są na wspólnej płytce ) ?
    Jak sprawdzić co jest uszkodzone lub jaki jest błąd konfiguracji ? Nie sprawdzałem jak wygląda sprawa z mikrofonem zewnętrznym - kupię jakieś słuchawki z mikrofonem i dam znać. Tak na marginesie może ma ktoś instrukcję demontażu 6920G ?
    Mam nadzieję że nie pomyliłem forum, jeżeli tak to uprzejmie proszę o przeniesienie.
  • Level 20  
    Witam.

Czy w systemie jest wybrane poprawne urządzenie wejściowe? System domyślnie korzysta z jednego urządzenia wejściowego. U mnie mogę wybrać: mikrofon, mikrofon kamerki, wejście cyfrowe karty dźwiękowej i wejście liniowe. Domyślnie jest chyba wybrane to, do którego sterowniki zostały zainstalowane jako ostatnie.

Inna możliwość to wyciszone wejście.

Tak więc: Panel sterowania -> Dźwięk -> Nagrywanie i trzeba wskazać urządzenie domyślne.

A to że rejestrator tworzy plik to normalne: nagrywa ciszę, czyli dźwięk o zerowym poziomie głośności z wybranego wejścia, ewentualnie szumy własne wejścia (w tym wypadku nieaktywnego, bez podanego sygnału wejściowego).
  • Level 17  
    Do wyboru mam 3 możliwości - gniazdo zewnętrzne, mikrofon koło kamerki, oraz kartę cyfrową dla mikrofonu stereo. Mikrofon czy karta nic się nie zmienia nadal brak głosu, gniazdo zewnętrzne sprawdzę rano.
  • Level 17  
    Słuchawki z mikrofonem USB - działa normalnie
    Mikrofon wpięty w wejście liniowe - działa normalnie ( poprawka mikrofonowe )
    Mikrofon wbudowany - nie działa - w systemie widoczny.
  • Level 21  
    Ustaw kartę cyfrową dla mikrofonu stereo.
  • Level 17  
    Dziękuję za sugestie ale niestety kolega chyba nie doczytał się powyżej - każda możliwa kombinacja w ustawieniach została sprawdzona. Mogę kupić nowy mikrofon , ale trochę kosztuje a nie mam pewności że ten padł i dodatkowo jest sporo rozkręcania przy wymianie.
  • Level 17  
    Witam ponownie, po rozkręceniu laptopa okazało się że ktoś go wadliwie złożył - urwało kable od złącza na płycie głównej. Teraz jest wszystko ok, zamykam temat.