Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Acer 6920G problem z mikrofonem

10 Nov 2010 23:47 4135 7
 • Level 17  
  Witam
  Po zmianie systemu na win 7,brak jest możliwości używania mikrofonu ( Skype , Ulead Vs itp. ) Nie mam pewności jak było wcześniej ponieważ kupiłem go z Vistą i nie sprawdzałem. Mikrofon jest widoczny w tych programach - można go wybrać do pracy, natomiast brak jest jakiegokolwiek głosu w teście Skype lub nagraniu w Ulead. Rejestrator Windows też po nagraniu pliku odtwarza ciszę - zabawne bo powstaje po 7 sekundach plik ok 110kb i go odtwarza media player - tylko co odtwarza ? Czy możliwe że są uszkodzone oba mikrofony ( są na wspólnej płytce ) ?
  Jak sprawdzić co jest uszkodzone lub jaki jest błąd konfiguracji ? Nie sprawdzałem jak wygląda sprawa z mikrofonem zewnętrznym - kupię jakieś słuchawki z mikrofonem i dam znać. Tak na marginesie może ma ktoś instrukcję demontażu 6920G ?
  Mam nadzieję że nie pomyliłem forum, jeżeli tak to uprzejmie proszę o przeniesienie.
 • Level 20  
  Witam.

  Czy w systemie jest wybrane poprawne urządzenie wejściowe? System domyślnie korzysta z jednego urządzenia wejściowego. U mnie mogę wybrać: mikrofon, mikrofon kamerki, wejście cyfrowe karty dźwiękowej i wejście liniowe. Domyślnie jest chyba wybrane to, do którego sterowniki zostały zainstalowane jako ostatnie.

  Inna możliwość to wyciszone wejście.

  Tak więc: Panel sterowania -> Dźwięk -> Nagrywanie i trzeba wskazać urządzenie domyślne.

  A to że rejestrator tworzy plik to normalne: nagrywa ciszę, czyli dźwięk o zerowym poziomie głośności z wybranego wejścia, ewentualnie szumy własne wejścia (w tym wypadku nieaktywnego, bez podanego sygnału wejściowego).
 • Level 17  
  Do wyboru mam 3 możliwości - gniazdo zewnętrzne, mikrofon koło kamerki, oraz kartę cyfrową dla mikrofonu stereo. Mikrofon czy karta nic się nie zmienia nadal brak głosu, gniazdo zewnętrzne sprawdzę rano.
 • Level 17  
  Słuchawki z mikrofonem USB - działa normalnie
  Mikrofon wpięty w wejście liniowe - działa normalnie ( poprawka mikrofonowe )
  Mikrofon wbudowany - nie działa - w systemie widoczny.
 • Level 21  
  Ustaw kartę cyfrową dla mikrofonu stereo.
 • Level 17  
  Dziękuję za sugestie ale niestety kolega chyba nie doczytał się powyżej - każda możliwa kombinacja w ustawieniach została sprawdzona. Mogę kupić nowy mikrofon , ale trochę kosztuje a nie mam pewności że ten padł i dodatkowo jest sporo rozkręcania przy wymianie.
 • Level 17  
  Witam ponownie, po rozkręceniu laptopa okazało się że ktoś go wadliwie złożył - urwało kable od złącza na płycie głównej. Teraz jest wszystko ok, zamykam temat.