Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot BOXER 2,2 HDI wadliwy silnik i pękające zawiasy

Zebex 11 Lis 2010 08:30 5891 5
  • #1 11 Lis 2010 08:30
    Zebex
    Poziom 2  

Witam,
    Szukam właścicieli samochodów Peugeot Boxer, którzy mają lub mieli problem z silnikiem 2,2 HDi (pęknięty tłok na drugim cylindrze), a także pękające zawiasy w tylnych drzwiach.
    Są to wady fabryczne tego samochodu i chce się zająć tym tematem.
    Sam mam problem z tym samochodem.
    Czekam na zgłoszenia wraz z jakimś krótkim opisem.
    Mój e-mai: michalnowak(malpa)orange.pl. Zapraszam

2 5
  • #2 06 Mar 2011 20:00
    darulek
    Poziom 11  

pękające drzwi - mocowanie zawiasów to problem wszystkich modeli a zwłaszcza maxi z tego co wiem to serwisy naprawiają tą usterkę również po gwarancji z silnikiem nie miałem problemu ( z wyłączeniem typowych usterek - przepustnica i osprzęt elektryczny ) pozdrawiam

0
  • #3 06 Mar 2011 20:55
    colin555
    Poziom 27  

a w czym jest problem konkretnie?

0
  • #4 13 Kwi 2011 21:27
    Zebex
    Poziom 2  

W czym jest problem?
    W tym ze ten silnik to bubel firmy PSA we współpracy z fordem.
    Juz niejeden właściciel musiał zainwestować w naprawę z własnej kieszeni( bagatela 20tyś zł -remont).
    A Peugeot uważa że wszystko ok.

0
  • #5 06 Wrz 2016 17:25
    Adam Kopcych
    Poziom 4  

Witam, mam Peugeota Boxera 2.2 hdi 130 KM silnik ford Euro 5 rok 2012 . Auto zrobiło ok 250 tys. i rozsypała się pompa oleju (wysypały się łopatki ) i zatarł się silnik oraz turbina .
    Czy miał ktoś taki problem ?
    Słyszałem , że na przełomie 2012 i 2013 r była akcia wymiany pomp olejowych wadliwych . Czy ktoś miał wezwanie do wymiany i jakie viny były wzywane?

Dodano po 2 [minuty]:

Jeśli chodzi o zawiasy tylne to miałem taką sytuacje że w serwisie Peugeot w Olsztynie przynitowali mi nakładki z cienkiej blachy w miejsce gwintów w drzwiach i przykręcili zawiasy . Po kilku miesiącach popękały te blaszane nakładki.

Dodano po 52 [sekundy]:

Jeśli chodzi o zawiasy tylne to miałem taką sytuacje że w serwisie Peugeot w Olsztynie przynitowali mi nakładki z cienkiej blachy w miejsce gwintów w drzwiach i przykręcili zawiasy . Po kilku miesiącach popękały te blaszane nakładki.

1
  • #6 06 Wrz 2016 22:29
    dabu
    Poziom 31  

Tylko o zawiasach nikt nie mówi jakie ma, a pewnie wszyscy żalą się na podwójne, przy sprzedaży auta pewnie zalecali kupno z zawiasami potrójnymi, tylko po co przepłacać, a teraz lament że zawiasy pękają, niestety ale wiem dobrze jak się z tymi drzwiami ludzie obchodzą i tu jest przyczyna pękania. A co do pękania tłoków, głównie bierze się to z przyczyny uszkodzonych wtryskiwaczy.

0