Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento- raz pali a raz nie

11 Lis 2010 11:24 6022 13
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam problem z seicentem (silnik 900) rocznik 2002.
    Auto od czasu do czasu (ostatnio coraz cześciej) nie zapala, jest to powiązane z kontrolką (chyba od wtrysków) ta czerwona (przypomina prysznic), jeśli przekręcę zapłon i kontrolka sie nie pali to auto nie zapali, nie slychać też pompy. Wystarczy jednak odczekać np 15 minut i wszystko wraca do normy. Dzieje się to w zupełnie przypadkowych momentach. Czyściłem wszystkie wtyczki przy silniku, sprawdzałem wszystkie bezpieczniki, te za akumulatorem i te od pompy (nad głównym sterownikiem) i bez zmian. Podanie plusa bezpośrednio na te bezpieczniki kolo sterownika oczywiscie odpalają pompę i da się zapalić ale to takie rozwiązanie "na chwile". Jest gdzieś przerwa ale nie wiem gdzie szukać - pomóżcie!
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 34  
    ja bym szukał w tym przekombinowanym przekaźniku w okolicy sterownika silnika.
  • Poziom 16  
    Ponieważ mam drugie takie samo sc to poprzekładalem te przekaźniki z jednego do drugiego ale bez zmian...
  • Poziom 11  
    witam wychodzi na brak zasilania wychodzacego z ECU, ostatnio przerabiałem podobny problem.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    jakiej wtyczki szukać ? jak usunąłeś ten problem ?
  • Poziom 11  
    problem był w tym, że nie dochodziło napięcie na wstryski paliwa (streowanie) z ECU wychodził impuls, ale po drodze ginoł jakieś 15cm od kostki ECU był przegnity przewód polutowałem i jest ok, marchewka sie zaświeciła i wszystko wróciło do normy. Musisz skorzystać ze schematu co z jakiego pinu wychodzi ze sterownika.
  • Poziom 11  
    mam podobny problem, tyle że u mnie czasem odpala od ręki a czasem chwilę musi pokręcić,
    gdzie szuakć tego ECU?
  • Poziom 11  
    Witam! Mam podobny problem. Zaczynam kręcić rozrusznikiem iskra skoczy 2-3 razy i koniec.Później czasem skoczy ale rzadko ale jak kończe kręcić rozrusznikiem też skoczy i jakby chciał zaskoczyć. Kręce 2,3,5 razy i nic a za którymś razem zaskoczy od razu. Czujnik na wale dobry, Pompa paliwa chodzi w momencie próby rozruchu i wtrysk też więc sterowanie z komputera wychodzi na pozostałe funkcje zatem czujnik hala impuls daje. Dziś sprawdzę koło,rdzę i korozję. Z komputera nie wychodzi po prostu sygnał na sterowanie cewek. ,,+'' na cewkach jest.
  • Poziom 2  
    Aras74 napisał:
    Witam! Mam podobny problem. Zaczynam kręcić rozrusznikiem iskra skoczy 2-3 razy i koniec.Później czasem skoczy ale rzadko ale jak kończe kręcić rozrusznikiem też skoczy i jakby chciał zaskoczyć. Kręce 2,3,5 razy i nic a za którymś razem zaskoczy od razu. Czujnik na wale dobry, Pompa paliwa chodzi w momencie próby rozruchu i wtrysk też więc sterowanie z komputera wychodzi na pozostałe funkcje zatem czujnik hala impuls daje. Dziś sprawdzę koło,rdzę i korozję. Z komputera nie wychodzi po prostu sygnał na sterowanie cewek. ,,+'' na cewkach jest.

mam dokładnie ten sam problem czy ktoś wie jak go rozwiązać??
  • Poziom 2  
    kkknc napisał:
    Słaby akumulator.

a jakaś inna przyczyna bo akumulator jest dobry
  • Poziom 42  
    To daj mi kartę pomiarów tego dobrego akumulatora.

Dokładnie w styczniu to przerabiałem. Rozrusznik kręcił dobrze napięcie spadało do 10-10,2V a Seicento ciężko zapalała. Akumulator miał 1,5 miesiąca. Po pomiarach wyszło źle. Założyłem drugi i bez problemu palił za każdym razem a napięcie spadało do 10,6-10,8V
  • Poziom 2  
    dzięki więc spróbuję z innym akumulatorem