Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Sprzedam] UniAmp+DC+Ste.Wentylatora+Analizator widma+Zdalne

Mariuszek15 11 Nov 2010 12:20 1953 0
Ochrona Domu
 • #1
  Mariuszek15
  Level 24  
  Mam do zaprezentowania wzmacniacz mocy 2x130W. Uniamp jest wykonany na tranzystorach mocy firmy TOSHIBA 2SA1943 i 2SC5200. Gwarantują one wysoką jakość wykonania wzmacniacza. Klasa prezentowanego wzmacniacza tranzystorowego to AB. Zasilanie UNIamp-a to transformator 250VA 2x35VAC. Po wyprostowaniu i odfiltrowaniu napięcie ma wartość +/- 50V. Moc przy 250VA 2x35V AC dla 4ohm 130W , 8 ohm 90W. Rezystory zastosowane metalizowane 1%. Transformator wersja AUDIO.

  Wzmacniacz posiada:

  Zabezpieczenia:

  KŁAD OPOŹNIONEGO ZAŁACZANIA GŁOŚNIKÓW:

  Posiada następujące cechy:

  - Opóźnione załączanie kolumn

  - Szybkie odłączenie kolumn w przypadku zaniku zasilania

  - Kontrole napięcia stałego na wyjściu

  - Kontrola temperatury radiatora

  -Kontrola napięcia stałego na wyjściu:

  * W przypadku przeciążenia wzmacniacza i przebicia (spalenia) tranzystorów na kolumny podawane jest napięcie stałe wprost z transformatora, które momentalni "ZABIJA" wszystkie głośniki w kolumnie - nie posiadając w/w układu w razie nieszczęścia jedynie usłyszysz cichy brum i ewentualnie smród spalenizny.

  -Kontrola temperatury radiatora:

  *Czujnik kontroluje temperaturę radiatora wewnątrz wzmacniacza, gdy ta przekroczy wartość ok. ~90C następuje odłączenie przekaźnika, ma to na celu ochronić wzmacniacz przez przegrzaniem.

  UKŁAD MIEKKIEGO STARTU TRANSFORMATORA

  Do wszystkich transformatorów i autotransformatorów toroidalnych należy stosować zwłoczne zabezpieczenie prądowe (np. układy miękkiego startu) na zasilaniu, ponieważ w momencie włączenia transformatora występuje prąd rozruchowy kilku/kilkunastokrotnie większy od nominalnego na przykład: dla 600VA prąd nominalny wynosi ok 2A, natomiast przy włączeniu może osiągnąć wartość ok 15A."


  Przy włączaniu trafa następuje tzw. PRĄD UDAROWY, który może osiągnąć wartość kilu krotnie większą od mocy transformatora. Skutkiem tego jest wybicie bezpieczników w instalacji elektrycznej. Co więcej kondensatory w środku wzmacniacza w momencie włączenia zasilania przez moment tworzą zwarcie, może to spowodować uszkodzenie końcówek mocy oraz ich samych.
  .

  Układ sterujący transformatorem i silniczkiem ALPS:

  Jest to kit AVT2829. Umożliwia włączenie/ wyłączenie wzmacniacza. Sterowanie głośnością wzmacniacza. Alps 2x50k + dioda LED w osi.

  Mikroprocesorowy sterownik wentylatora:

  Jest to układ oparty na mikrokontrolerze ATTINY2313. Steruje on praca wentylatora komputerowego poprzez PWM1A. Dioda sygnalizuje przy starcie, że układ działa poprawnie ; mignie 3 razy. Natomiast przy temperaturze 90*C świeci się sygnalizując przegrzanie wzmacniacza mocy. Oprogramowanie jest bardzo proste. Wykorzystuje Select Case i dla danej selekcji jest przypisany PWM1A. Tak, więc możemy dokładnie ustawić obroty wentylatora przy konkretnej temperaturze. W oprogramowaniu temperatura jest wyrażana : 220 = 22*C…. i tak dalej. Układ posiada stabilizatory napięcia 7805 służy do zasilania ATTINY2313, DS18B20 i diody LED a stabilizator 7812 do zasilania wentylatora.


  Wzmacniacz posiada także analizator widma akustycznego 24 słupki. Posiada różne funkcje wyświetlania. Do zmieniania funkcji wyświetlania został wyprowadzony przycisk na panelu ( nie widać na zdjęciach.)

  Cena 400zł

  Pytania GG lub PW

  [Sprzedam] UniAmp+DC+Ste.Wentylatora+Analizator widma+Zdalne
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Ochrona Domu