Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung p1053 błąd h1

11 Lis 2010 14:09 10678 3
  • Poziom 14  
    Witam.
    Jakiś czas temu w drzwiczkach, przy górnym zawiasie ułamał się kawałek plastiku. Drzwiczki się obwiesiły, ale po sklejeniu wszystko chodziło dobrze. Przy jednym z cyklów prania po skończeniu pokazał się błąd H1. Nie ma go opisanego w instrukcji. Dodatkowo drzwiczki nie chcą się otworzyć. Przy kolejnym cyklu błąd się nie pojawił, ale drzwiczek dalej nie da się otworzyć. Po ich dociśnięciu (zarówno na włączonej pralce jak i wyłączonej) słychać jakby zwarci na transformatorze (podejrzewam coś z elektromagnesem). Gdzie znajduje się elektromagnes od drzwiczek? Co oznacza błąd H1. Czy jest jakiś sposób na otwarcie drzwiczek (nie chodzi mi tutaj o ominięcie zabezpieczenia - niezgodne z regulaminem forum).
    Z góry dzięki.
  • Poziom 14  
    Odkręciłem górę, doszedłem do mechanizmu otwierania drzwi i udało mi się je otworzyć. Pozostał więc problem błędu H1 który pojawia się chwile po włączeniu pralki. Wie ktoś o co chodzi? Nie mogę dostać do tego serwisówki. W manualu nie ma tego błędu.
  • Specjalista AGD
    Sprawdź drożność węża doprowadzającego wodę - zawór(czy otwarty) i sitka.
  • Poziom 14  
    Błąd zasilania wody ma inny kod, poza tym pojawiłby się po uruchomieniu programu prania (błąd H1 pojawia się przy wyborze programu). Mimo wszystko wąż sprawdziłem i jest drożny. Wcześniej po kilku próbach wyboru programu udało mi się go uruchomić i cykl przebiegł bez problemów.
    Czekam na dalsze sugestie.