Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung p1053 błąd h1

11 Nov 2010 14:09 11539 3
 • Level 14  
  Witam.
  Jakiś czas temu w drzwiczkach, przy górnym zawiasie ułamał się kawałek plastiku. Drzwiczki się obwiesiły, ale po sklejeniu wszystko chodziło dobrze. Przy jednym z cyklów prania po skończeniu pokazał się błąd H1. Nie ma go opisanego w instrukcji. Dodatkowo drzwiczki nie chcą się otworzyć. Przy kolejnym cyklu błąd się nie pojawił, ale drzwiczek dalej nie da się otworzyć. Po ich dociśnięciu (zarówno na włączonej pralce jak i wyłączonej) słychać jakby zwarci na transformatorze (podejrzewam coś z elektromagnesem). Gdzie znajduje się elektromagnes od drzwiczek? Co oznacza błąd H1. Czy jest jakiś sposób na otwarcie drzwiczek (nie chodzi mi tutaj o ominięcie zabezpieczenia - niezgodne z regulaminem forum).
  Z góry dzięki.
 • Level 14  
  Odkręciłem górę, doszedłem do mechanizmu otwierania drzwi i udało mi się je otworzyć. Pozostał więc problem błędu H1 który pojawia się chwile po włączeniu pralki. Wie ktoś o co chodzi? Nie mogę dostać do tego serwisówki. W manualu nie ma tego błędu.
 • Home appliances specialist
  Sprawdź drożność węża doprowadzającego wodę - zawór(czy otwarty) i sitka.
 • Level 14  
  Błąd zasilania wody ma inny kod, poza tym pojawiłby się po uruchomieniu programu prania (błąd H1 pojawia się przy wyborze programu). Mimo wszystko wąż sprawdziłem i jest drożny. Wcześniej po kilku próbach wyboru programu udało mi się go uruchomić i cykl przebiegł bez problemów.
  Czekam na dalsze sugestie.