Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asrock p4i45gv czarny ekran podczas instalacji WinXP

11 Lis 2010 19:15 1522 15
  • Poziom 13  
    Witam.
    Konfiguracja komputera:
    Płyta główna asrock p4i45gv
    Procesor celeron 2.66ghz
    Grafika Radeon 128mb
    1gb ram
    Komputer bardzo wolno chodził, więc chciałem zrobić format, ale podczas wgrywania "sterowników" (załącznik gdy jest jeszcze ok)
    Asrock p4i45gv czarny ekran podczas instalacji WinXP
    wyskakiwał bluescreen.
    Sprawdziłem temp procka i było ponad 80 stopni. Przeczyściłem radiator, zmieniłem pastę i jest +/- 42 stopnie.
    Instalacja przebiega pomyślnie, format, kopiowanie plików systemowych i no błąd podczas kopiowania pliku na 3%. Restart kompa i znów błąd podczas kopiowania ale na 4%. Ok może napęd już się skończył (miał prawo). Podłączyłem napęd zewnętrzny i podczas instalacji "sterowników" wyskakuje czarny ekran i dalej nic się nie dzieje.... Wyciągałem baterie z płyty głównej i dalej to samo.
    Podmieniałem pamięć ram i żądnych efektów.
  • Poziom 31  
    Wygląda to na uszkodzenie dysku. Podepnij na innym PC dysk na slave, sformatuj dysk na którym chcesz zainstalować system i podłącz ponownie. Jeżeli nie pójdzie sprawdź na innej płycie instalacyjnej Win jeżeli masz możliwość.
  • Poziom 13  
    Zapomniałem napisać że i dysk podmieniałem jest 80gb a podpinałem 20gb. instalacje sprawdzałem na dwóch płytach xp i viscie.
  • Poziom 31  
    Jak masz 2 kości ram to odepnij jedną i zobacz czy instalacja pójdzie.

Winą obarczałbym głównie cd rom, później płytę CD, dysk, ostatecznie pamięc ram.
  • Poziom 15  
    Płyta główna wygląda ok? Nie posiada spuchniętych kondensatorów? Sprawdź napięcia zasilacza. Odpal jakakiegoś linuxa live cd.
  • Poziom 13  
    Na 20gb zainstalowałem xp, podpiąłem pod asrock p4i45gv i podczas ładowania systemu bluescreen;/ Próbowałem odpalić xp z usb i też bluescreen. Raczej nie jest to wina cdromu ponieważ na zewnętrznym dzieje się tak samo. Kondensatory są całe.
  • Poziom 31  
    Ale jeżeli na innym komputerze instalowałeś XP to nie odpalisz dysku na tym PC, nie ma wgranych sterowników płyty głównej. Spróbuj uruchomić ten 20Gb w trybie awaryjnym.
  • Poziom 15  
    Jaki posiadasz zasilacz? Zmierz napięcia lub podmień na inny sprawdzony. W jaki sposób zainstalowałeś system na dysku 20gb? bo nie za bardzo rozumiem to co robisz.
  • Poziom 13  
    Wybaczcie że piszę chaotycznie. Na 20gb zainstalowałem system na innym pc.
    Zasilacz podmieniłem przed chwilą i wciąż to samo;/
  • Poziom 15  
    Tak jak pisał wcześniej już kolega globusek14, w ten sposób nie zadziała i niczym dziwnym nie jest ten bluescreen. Musisz zainstalować windowsa na tej płycie głównej na której docelowo ma działać.
  • Poziom 31  
    Włącz ten dysk 20GB na trybie awaryjnym. Czytaj to co się do Ciebie pisze!
  • Poziom 13  
    Tryb awaryjny, ładowanie sterowników i czarny ekran.
  • Poziom 31  
    To wracam do poprzedniej wersji. Weź dysk 80 gb sprawdź na inne płycie głównej oraz tą 20 gb też możesz sprawdzić ( tylko pamiętaj o trybie awaryjnym ) Teraz to na uszkodzenie płyty albo jakieś kondensatorki.
  • Poziom 15  
    Taśmę od dysku podmieniałeś? Odpal jakiegoś linuxa live cd.
  • Poziom 13  
    Odpalałem linuxa live cd i nadal to samo. Wymieniłem płytę główną i ku mojemu zdziwieniu problem był ten sam. Więc pozostał mi już tylko zasilacz, Kupiłem nowy z drugą płytą wszystko ruszyło. Czy zasilacz mógł spowodować uszkodzenie płyty głównej? Dodam że na tym zasilaczu "stara" płyta zachowywała się tak samo.
  • Poziom 31  
    Możliwe. Napięcie było za duże/małe a płyta już zrobiła swoje. Należalo sprawdzić napięcia na końcach zasilacza.