Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II nie działa rygiel

tomasz0703 11 Nov 2010 21:41 11437 16
    tomasz0703
    Level 25  
    Witam laguna II nie odpala po włożeniu karty(zapala się tylko radio) -w zespole elektronicznym jest błąd sterownika blokady kierownicy .Po wyjęciu karty blokada nie rygluje się ale słychać że coś cyka jak by chciała zaryglować .Czy jak kupię rygiel to trzeba go adoptować? Auto 2002 rok
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W Lagunie 2 blokada nie jest kodowana.
    AREK_GDYNIA
    Level 18  
    Cyt:

KODOWANIE BLOKADY ELEKTRYCZNEJ
    KOLUMNY KIEROWNICY

Blokada elektryczna jest dostarczana jako
    niezakodowana. Przy montażu w pojeździe będzie
    zatem konieczne przystosowanie jej kodu systemu
    blokady rozruchu, by umożliwić włączanie zapłonu.

Wystarczy wprowadzić kartę RENAULT pojazdu do
    czytnika na kilka sekund. Wyjąć kartę RENAULT,
    funkcja blokady rozruchu będzie zapewniona po kilku
    sekundach. Blokada elektryczna jest zakodowana, a
    kolumna kierownicy jest zablokowana.

UWAGA:

W opisywanym systemie blokady rozruchu,
    pojazd zachowuje swój kod blokady rozruchu na
    zawsze.
    Ponadto nie występuje w tym systemie kod
    awaryjny.

W związku z tym, zakazane jest przeprowadzanie
    prób z blokadą elektryczną wypożyczoną
    magazynu, która powinna następnie zostać
    zwrócona.

Przystosowanego kodu nie można wykasować.
    Przemo9826
    A to nie dotyczy się czasem Megane II Scenic II ?
    tomasz0703
    Level 25  
    Czyli jak kupię używaną blokadę to moje uch jej nie przyjmie tej blokady bo różne widzę są zdania na ten temat?
    AREK_GDYNIA
    Level 18  
    Nie ,to jest skopiowane z ksiązki serwisowej Laguny II. Dotyczy nowej blokady kierownicy. Niestety używana do niczego sie nie nadaje ,gdyż jest już na stałe nauczona kodu. Trzeba wymienić ją w pakiecie ze sterownikiem silnika ,kartami i modułem zespolonym w kabinie, przy czym ten nie może pochodzić od wersji z niższym wyposażeniem.
    KAROL1138
    Level 16  
    Oj Przemo czy oby na pewno?
    Przemo9826
    Chyba się pomyliłem, przepraszam, zgłosiłem już post aby go usunięto, aby bałaganu nie robić.
    tomasz0703
    Level 25  
    To co w tym ryglu jest jakiś eprom .To jak przelutuję eprom z mojego rygla do kupionego to zagada ?
    maddob
    Level 11  
    Przyłączam się do tematu. Czy jest możliwość przelutowania układu pamięci z mojej starej blokady do jakiejś używanej? Mam LII PHI z 2004 roku. Problemem w moim aucie jest to, że co jakiś czas auto nie daje się odpalić ( świeci się kontrolka immo ),pomaga gwałtowne ruszanie kierownicą na przemian w prawo i w lewo. Problem wystąpił po regeneracji maglownicy. Rygiel od blokady raz zablokowuje kierownicę a raz nie. Usterka o tyle upierdliwa, że nie wiadomo kiedy dam radę odjechać:)
    Przemo9826
    Bo źle jest założony "krzyżak" na przekładni, za nisko albo za wysoko, dlatego nie łapie blokada.
    maddob
    Level 11  
    Przemo9826 wrote:
    Bo źle jest założony "krzyżak" na przekładni, za nisko albo za wysoko, dlatego nie łapie blokada.

i to jest powodem problemów z odpalaniem auta i świeceniem kontrolki immo? Blokada czasami łapie, czasami nie. Można to jakoś poprawić czy już uszkodzone na amen?
    Przemo9826
    A dokładnie co znaczy czasem łapie czasem nie? Wyciągasz karte i możesz kręcić kierownicą?
    maddob
    Level 11  
    Czasami gdy wyciągnę kartę blokada zaskakuje i blokuje kierownicę. Bardziej martwi mnie że co jakiś czas nie mogę odpalić auta, pomaga gwałtowne kręcenie kierownicą w prawo i lewo, czasami nawet przez 10 - 15 minut :( bez blokady można jeździć... a możliwość odpalenia jest raczej niezbędna
    ozi-77
    Level 16  
    radził bym podjechać gdzieś na clipa najlepiej do serwisu Renault zaoszczędzisz swój czas i pieniąde, bo jak narazie to chyba nigdzie nie byłeś go podpiąć a to jest podstawa w dzisiejszych samochodach, wtedy będzie można coś pomyśleć, tylko jedz od razu do serwisu a nie gdzieś po garażach bo reno byle czym nie zrobisz
    jurekk55
    Level 36  
    maddob wrote:
    Czasami gdy wyciągnę kartę blokada zaskakuje i blokuje kierownicę. Bardziej martwi mnie że co jakiś czas nie mogę odpalić auta, pomaga gwałtowne kręcenie kierownicą w prawo i lewo, czasami nawet przez 10 - 15 minut :( bez blokady można jeździć... a możliwość odpalenia jest raczej niezbędna

Zdemontuj moduł blokady sprawdź funkcjonowanie w "powietrzu" ,po wysunięciu rygla usuń delikatnie zadziory metalu (jeżeli są),rozbieranie tylko w wypadku jeżeli przećwiczyłeś wcześniej na złomie!

Reszty zabrania regulamin:D
    tomasz0703
    Level 25  
    Problem rozwiązany blokował się języczek z rygla.