Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-Siemens Amilo a1667g - ciemny obraz na matrycy

11 Lis 2010 23:55 2691 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Mam następujący problem, mam laptopa Fujitsu-Siemens AMILO A1667G, do tej pory działał normalnie, wczoraj podczas uruchamiania laptopa nie miałem obrazu tzn. obraz jest tylko bardzo ciemny, prawie cały czarny ledwo widoczny pulpit. W jaki sposób można zdiagnozować usterkę? Po zapoznaniu się z różnymi przypadkami z forum, wiem że może to być prawdopodobnie inwerter lub świetlówka matrycy. W googlach próbowałem znaleźć jakieś opisy i schematy jak temu zaradzić, jednak znaleźć coś do tego amilo graniczy z cudem. Gdyby ktoś wiedział z którego innego modelu mozna dopasować inwerter, będę wdzięczny. O nowym inwenterze bądź oryginalnym używanym mogę raczej zapomnieć - rzadko spotykane na Allegro, a jeśli są to w kosmicznych cenach. Prosiłbym o pomoc lub sugestie jak mogę rozwiązać ten problem.

P.S. Rozjaśnianie z klawiatury niczego nie poprawia. Dodaję 2 zdjęcia jak wygląda ów inwerter.

Fujitsu-Siemens Amilo a1667g - ciemny obraz na matrycy Fujitsu-Siemens Amilo a1667g - ciemny obraz na matrycy
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 19  
    zobacz czy czasem jakies kable sie nie porozlaczaly.
    mialem cos podobnego w dellu, i stalo sie tak bo czesto przechowywalem go odwroconego (po jakims czasie jeden z kabli laczacy matryce z plyta glowna sie lekko wypial...

po rozkreceniu obudowy i wpieciu kabla obraz wrocil do normy.
    takze moze go najpierw rozkreci zanim bedziesz cokolwiek kupowac.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 9  
    Zrobiłem jak doradzałeś, posprawdzałem wszystkie wtyczki przy matrycy i płycie głównej. Jak narazie nic się nie zmieniło. Nadal mam ciemny ekran i ledwo widoczny pulpit. Proszę o inne sugestie, które mogły by pomóc. Mam jeszcze jedno pytanie: czy na płytce inwertera jest zamontowany jakiś bezpiecznik? Jak można go zlokalizować na płytce? Prosił bym o pomocne wskazówki.

Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich na forum.

P.s. Ile może kosztować oryginalny, używany inwerter?? Chodzi mi o rozsądny przedział cenowy.
  • Poziom 9  
    Czy udało Ci się naprawić tą usterkę? Napisz co było przyczyną, proszę.
  • Poziom 9  
    Niestety nie udało się naprawić. Zabrakło mi chęci i czasu. Fujitsu poszedł na części