Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika.

zargon12 21 Wrz 2011 14:27 30672 42
    nikko100
    Poziom 9  
    Aha a da się coś zrobić innego np. urwać ten kabelek? ;D
    Madrik
    Moderator Robotyka
    A myślisz, że chińczyk tak go sobie dolutował by była większa harmonia kosmiczna? ;)
    Silników elektrycznych jest wiele typów. Podobnie jak metod ich regulacji. Nie da się mieszać tych spraw. Urywać sobie możesz co chcesz - i tak nie pojedzie.

Wyrzuć je na punkt utylizacji elektroniki, i kup nową zabawkę.
    kkriss26
    Poziom 9  
    witam dostalem 2 autka nikko i 2 nadajniki jeden futaba 40 mhz drugi acoms 27 mhz autka reaguja a wlaczenie i wylaczenie lecz nie mozna nimi sterowac jeden ten bialy po wlaczeniu czarnego <acoms> nadajnika jedzie lecz nie mozna nim sterowac na drugiego nie dziala ani jeden ani drugi nadajnik mozna z tym cos zrobic ?? lubie bawic sie z takimi zabawkami lecz w tej dziedzinie nie mialem jeszcze przyjemnosci

Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika. Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika. Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika. Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika.
    mario s.
    Poziom 18  
    Wszystko fajne i ładne , ale te nadajniki nie ruszą tych aut , choć ten ACOMS działa z wieloma NIKKO , ale wiadomo tylko z..... proporcjonalnymi :)

Z Twoimi jest tak że tego "białego" wystartuje nadajnik "bezscalakowy" z byle jakim kwarcem , a tego czarnego w kolorowe paski popchnie nadajnik ze scalakiem "C1069C" z odpowiednim kwarcem ...

Obydwa mam na popych w swoim arsenale :)
    wojtek 9007
    Poziom 37  
    Witam - proszę delikatnie odkleić naklejkę i odczytać symbol scalaka .

Dodano po 37 [sekundy]:

wojtek 9007
    Poziom 37  
    Skoro w odbiorniku jest dekoder SM6135 to w nadajniku powinien być koder SM6136.
    Jednak można popróbować pilotem AM 27Mhz z koderem RX2 ... - może działać .

Dodano po 52 [sekundy]:

Piotrp1982
    Poziom 2  
    Dziękuję za pomoc ale jeszcze jedno pytanie czy nadajnik musi mieć scalaka czy kwarc
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Piotrp1982 napisał:
    Dziękuję za pomoc ale jeszcze jedno pytanie czy nadajnik musi mieć scalaka czy kwarc
    I jedno i drugie :D
    wojtek 9007
    Poziom 37  
    Nadajnik ( pilot ) z reguły posiada kwarc ( rezonator ) ale on informuje nas o częstotliwości
    fali nośnej nadajnika czyli dla twojego odbiornika 27Mhz .
    Natomiast scalak jest koderem w nadajniku oraz dekoderem w odbiorniku .
    xKamal
    Poziom 10  
    Dzień dobry, kombinuję z doborem pilota do autka 25+ letniego. Rozebrałem dziada, zrobiłem fotki płytki i... wujek Google nic nie pomógł. Ktoś potrafi rozszyfrować co siedzi w środku? Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika.
    endi1940
    Poziom 10  
    xKamal napisał:
    Dzień dobry, kombinuję z doborem pilota do autka 25+ letniego. Rozebrałem dziada, zrobiłem fotki płytki i... wujek Google nic nie pomógł. Ktoś potrafi rozszyfrować co siedzi w środku? Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika.

Znajdź jakikolwiek pilot i wsadź tam i do modelu zamienne układy, przeczytaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3585557&highlight=#postingbox