Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika.

12 Lis 2010 03:15 30642 42
  • Poziom 8  
    Witam państwa
    Jest to mój pierwszy post na forum mimo że odwiedzam go regularnie.
    Na początku chce zaznaczyć że nie znam się zbyt na elektronice chociaż trochę się tym interesuje.

Znalazłem dziś w piwnicy stary,kilkuletni samochód RC. Nie znalazłem do niego nadajnika ale na podwoziu pisze "27mhz". I tu pytanie do Was, czy jeśli znalazłbym JAKIŚ (gdyż ten oryginalny pewnie odszedł w zapomnienie) nadajnik 27mhz to samochód jeździłby, ewentualnie dało by się jakoś dopasować nadajnik z odbiornikiem w samochodzie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nowe zdalnie sterowane autka kosztują 20-30zł, warto się z tym babrać?
  • Poziom 8  
    Tak, ponieważ gdzieś mam taki pilot, od innego samochodu i może dałoby ruszyć.

Więc jeśli znalazłbym nadajnik na 27mhz to dałoby się coś zdziałać?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju jest to aparatura, jeśli tania chińszczyzna - nic nie zrobisz. Jeśli chińszczyzna na kwarc - jeśli masz chiński nadajnik na kwarc to jest nadzieja, tylko potrzebna odpowiednia para kwarców.

Sprawdź po prostu czy działa ten pilot który znajdziesz, jest szansa że zadziała od razu.
  • Poziom 8  
    Nie ma kwarców, to znaczy że nie ma ratunku?
    Jest tu taki kondensator który można kręcić śrubokrętem (podobny miałem w Walkie Talkie)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Pokręcić możesz, jeśli nadajnik pracuje w tej samej modulacji i tylko na innym kanale, zmieniając delikatnie częstotliwość rezonansową odbiornika jest szansa że trafisz w to co trzeba. Jednak jeżeli różnica częstotliwości, albo sposobu modulacji / kodowania jest inna - nie uzyskasz nic poza rozstrojeniem odbiornika.
  • Poziom 21  
    Siemanko . Jeżeli ,, autko '' było wyprodukowane w ,, azjatyckich - azjatyckim '' krajach to z dużym prawdopodobieństwem dopasujesz pilota . Praktycznie masę sterowań były wykonywane na ,, tym samym kopycie'' . ,,Kopnij '' się chłopie po zapasach naszych milusińskich a na pewno coś znajdziesz .

K
  • Poziom 18  
    Wrzuć jakąś jedną dobrą fotkę płytki sterującej ten samochodzik, a myślę że jest nadzieja !
  • Poziom 10  
    mam problem tego samego typu też autko 27mhz bez nadajnika co zrobić
  • Poziom 18  
    Kolego "matek95ziom" wrzuć parę dobrych fotek tej płytki z Twojego autka .
    PS. Jeśli z Niemiec to jest nadzieja :)
  • Poziom 10  
    Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika.
    to ta płytka
    autko firmy TAIYO mam nadzieję że mnie poratujecie
    (jak za małe to fotkę zapisać i powiększyć na kompie trzeba)
  • Poziom 15  
    Czy koledzy sprawdzali czy zadziała z innymi nadajnikami na 27mhz?
    Mój syn posiada trzy auta i może to zbieg okoliczności ale wszystkie piloty działają zamiennie - różnią się tylko zasięgiem.
  • Poziom 18  
    Kolego matek95ziom , wykonałeś operację jak prawdziwy chirurg , serduszko wyłuskane i wyizolowane perfekt :) ,ale wrzuć większą tę fotkę, bo ta po powiększeniu rozmywa się ;(
    Czekam i WIDZĘ NADZIEJĘ :)
  • Poziom 9  
    Witam. Mam podobny problem jak kolega matek matek95ziom. Również posiadam samochód na sterowanie ale właśnie bez pilota.
    Jest jakaś możliwość żeby dopasować do niego jakiś nadajnik ?
    Załączam kilka fotek płytki odbiornika.
    Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika. Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika. Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika. Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika.
  • Poziom 18  
    Oj........bida ,
    ten chiński "bobelek" nie wróży nadziei , ale na 99% jest to RX2 więc popróbuj z jakimkolwiek pilotem na 27MHz ze scalakiem TX2 , czy w ogóle zaskoczy choć jedna funkcja .
    Jak się nie uda można wylutować tę płyteczkę (w zielonym kółku) i zamiast niej władować z tuningowaną płytkę od jakiejkolwiek zabawki china (oczywiście w parze z pilotem) podłączając w punkty oznaczone na pierwszym foto ,gdyż wlutowanie samego innego scalaka nie jest możliwe (na upartego do zrobienia i trzeba by jeszcze przestroić odbiornik,ale szkoda sił ;) .
    Pytanie czy masz jakieś inne stare autko do przeszczepu i czy podołasz takiemu zadaniu?
    P.S. Wrzuć jedną fotkę pojazdu .

Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika. Pilot do autka rc 27mhz. Dopasowanie nadajnika i odbiornika.
  • Poziom 9  
    Autko zostało przywiezione z Niemiec jest to model Subaru Imprezy zdjęcie postaram się wrzucić jutro.
    Problem polega właśnie na tym że nie mam żadnego, ale mógłbym zakpić jakąś chińska zabawkę.
    Od strony czysto mechanicznej (wymiana itp.) raczej nie sprawi problemu ale nie wiem czy poradzę sobie z przestrojeniem.
  • Poziom 18  
    No jak nie robiłeś nic z elektroniką to jest bida .
    Pytanie do ilu opłaca Ci się reanimacja tego sprzęciora i za ile masz na oku innego dawcę ? A na jakie napięcie on jest ?
  • Poziom 9  
    Z elektronika owszem robiłem kilka rzeczy ale nie zajmowałem się dostrajaniem.
    Samochodzik jest zasilany z akumulatorka 9,6 V 600mAH.
    Wiadome jest że nie ma sensu inwestować w to ponad 100 zł bo to raczej nie będzie opłacalne.
    Myślałem nad zakupem jakiegoś najprostszego autka za ok. 50 zł mam nadzieje że takie wystarczy.
  • Poziom 18  
    Nadajniki ABC "nie lubią się" z żadnymi innymi więc przeróbka nie wykonalna , ale napisz jaśniej do którego masz nadajnik a do którego nie , lub czy obydwa AUTA są na ABC ? .........może coś zaproponuje ;)
  • Poziom 9  
    czyli tak mam autko (niemam zdjęcia) i do tego autka mam pilota tego co widać i ten pilot i to moje autko niemają tego abc tylko to czerwone autko ma abc a do niego nie mam pilota
    może się da jakoś zmienić odbiornik z tego autka co do niego mam pilota i dac do tego czerwonego bo zależy mi tylko na tym czerwonym
  • Poziom 18  
    Zamiana "bebeszków" jest bezproblemowa więc powinieneś sam dać radę , sprawdź na jakie napięcie są obydwa auta (najlepiej takie same) bo nie może być przecież za dużych różnic , aby to jakoś działało :idea:

Dodatkowo pozostaje dokładne podlutowanie napięcia zasilającego , zamocowanie serva- bo z nim może być najwięcej problemów - jeżeli wogóle takowe tam jest a nie np. w którymś aucie elektromagnes ?
    Wrzuć może jakieś foty środków obydwu aut ............jeśli nie dasz rady .
  • Poziom 9  
    raczej tego niebede umial zrobic ale napiecie to jedno 1,5v i 1,2v drugie ma 1,5v
    a plytke z jednego umiem wyciagnac ale z drugiego niechce wyjsc i nie moge tego zobaczyc a niechce tego zepsuc... to co zrobic?
  • Moderator Robotyka
    Kupić dowolny samochodzik na 27MHz, za 20-30zł i przełożyć płytkę odbiornika...
    I już masz kompletny tor nadawczy.

Generalnie te samochodziki są jak papier toaletowy. Raz użyjesz i wyrzucasz. ;)
  • Poziom 9  
    zmienilem ta plytke z innego autka i dalej niedziala ;/
    juz njic niezrobie?
  • Poziom 9  
    a co zrobić jak silniczek od noewgo autka ma 2 kabelki a ten od starego ma 3 kabelki w tej plytce da sie cos zrobic?
  • Moderator Robotyka
    nikko100 napisał:
    a co zrobić jak silniczek od noewgo autka ma 2 kabelki a ten od starego ma 3 kabelki w tej plytce da sie cos zrobic?

Pewnie, Wystarczy transdyfuzor tripolarny z wyjściem dipolowym. ;)

A jak mówiliśmy - nie warto, to nie chciałeś wierzyć...

20 -30zł nowy...
  • Moderator Robotyka
    nikko100 napisał:
    aha mozesz jasniej?

Nie... Musiałbym użyć słów mało cenzuralnych. ;)